X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Około 80 procent gmin w całej Polsce chce współpracować przy programie „Czyste Powietrze”

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 13:44
Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do wojewódzkich funduszy zgłosiło się około 2 tysięcy samorządów gminnych, które chcą współpracować przy programie „Czyste Powietrze”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Niemal dwa miesiące temu ogłoszono pakiet zachęt dla gmin. Będą mogły z nich skorzystać jednostki, które do końca marca zadeklarowały współpracę przy największym rządowym programie antysmogowym.


ekologia smog1200.jpg
Nowy nabór w programie "Stop smog". Sprawdź szczegóły

Na 2,5 tys. gmin w Polsce, programem zainteresowanych jest 2 tysiące z nich

Wiceprezes NFOŚiGW powiedział, że prawie 1200 gmin podpisało już porozumienia, a 800 kolejnych złożyło deklaracje i zamierza to zrobić. Przypomniał, że w całej Polsce istnieje niemal 2500 gmin.


Posłuchaj
00:32 eko1.mp3 Około 80 procent gmin w całej Polsce chce współpracować przy programie „Czyste Powietrze”. Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do wojewódzkich funduszy zgłosiło się około 2 tysięcy samorządów gminnych./IAR/.

 

Gminy otrzymują środki na prowadzenie punktów konsultacyjnych oraz bonusy za wnioski

Gminy otrzymają 30 tysięcy złotych na prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego „Czystego Powietrza”.

Przewidziano też wyższe stawki za składane wnioski - 50 złotych za każdy poprawnie złożony wniosek i 150 złotych w przypadku wniosku z zaświadczeniem o podwyższonym poziomie dofinansowania.

O wydanie takiego zaświadczenia mogą wystąpić osoby, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1400 złotych, a także osoby z gospodarstwa jednoosobowego, których dochód nie przekracza 1960 złotych.


Posłuchaj
00:21 eko2.mp3 O podwyższony poziom dofinansowania w programie mogą ubiegać się osoby o najniższych dochodach. W takich przypadkach gmina wydaje zaświadczenie o dochodach. O jego wydanie mogą wystąpić osoby, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1400 złotych, a także osoby z gospodarstwa jednoosobowego, których dochód nie

 

Program przewiduje dotacje na wymianę „kopciuchów” oraz ocieplenie budynków

O dotacje na wymianę starych źródeł ciepła i ocieplenie budynku w ramach „Czystego Powietrza” mogą starać się właściciele i współwłaściciele domów.

Ma to się przyczynić do poprawy jakości powietrza, a dla właścicieli oznaczać mniejsze zużycie energii i niższe rachunki.

(IAR), jk

Czytaj także

Polityka energetyczna. Do 2040 r. ogrzewanie w miastach bez węgla, zastąpią go czyste źródła energii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 15:02
Do 2040 roku do ogrzewania gospodarstw domowych na terenie miast nie będą stosowane paliwa stałe, to jeden z punktów przyjętej na początku tego miesiąca przez rząd Polityki energetycznej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister klimatu i środowiska: ponad 35 mld zł może trafić do Funduszu Transformacji Energetyki

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 10:50
- Do Funduszu Transformacji Energetyki, który zasilany będzie środkami ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, może trafić ponad 35 mld zł – ocenia minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Nowy fundusz zacznie działać od 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kurtyka: Krajowy Plan Odbudowy przyspieszy zieloną transformację polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 12:30
W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) powinniśmy skupić się na poprawie jakości powietrza i efektywności energetycznej oraz technologiach wodorowych - powiedział w poniedziałek podczas wysłuchania projektu "Zielona energia" dot. KPO minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń