X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Marlena Maląg ogłosiła drugą edycję konkursu "Po pierwsze Rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:25
Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg zachęca wszystkie organizacje pozarządowe działające na rzecz wsparcia rodzin do udziału w konkursie "Po pierwsze Rodzina". Główne cele konkursu to wspieranie małżeństwa oraz tworzenie przyjaznego rodzinom otoczenia.
Marlena Maląg, minister rodziny
Marlena Maląg, minister rodzinyFoto: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej/Twitter

Minister Marlena Maląg - ogłaszając drugą edycję konkursu - zaznaczyła, że dobre działania dla rodzin są niezwykle potrzebne, choćby dlatego, że jesteśmy w okresie pułapki demograficznej.

- Działania, które nasz resort podejmuje mają przyczynić się do tego, aby młodzi ludzie decydowali się na zawieranie małżeństw i aby w tych małżeństwach rodziły się dzieci - mówiła. Dodała, że ważne jest tworzenie dobrego klimatu dla rodziny i zachęcała do składania ofert w konkursie "Po pierwsze Rodzina", które mają wzmocnić rodzinę.

pieniądze złotówka złoty 1200.jpg
Oprocentowanie lokat i kredytów złotowych bez zmian. RPP utrzymała stopy procentowe
Posłuchaj
00:23 pl1.mp3 Marlena Maląg: działania wspierające rodziny są niezwykle potrzebne, choćby dlatego, że jesteśmy w okresie pułapki demograficznej (IAR)

W puli ponad 8 mln zł

Na realizację projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny organizacje z trzeciego sektora mogą uzyskać do 8,4 miliona złotych. Nabór wniosków rozpocznie się 9 kwietnia - wyjaśniła pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej wiceminister Barbara Socha. Zaznaczyła, że w najbliższy piątek zostanie uruchomiona specjalna strona, za pośrednictwem której będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów stworzonych przez organizacje pozarządowe.


Zgłoszenia można będzie składać do końca kwietnia.

Posłuchaj
00:26 pl2.mp3 Barbara Socha: nabór wniosków rozpocznie się 9 kwietnia (IAR)

Rodzina naturalnym środowiskiem dziecka

Przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska podkreśliła, że małżeństwo to najlepsze środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci. Zaznaczyła, że najbardziej wpływowymi dla dziecka ludźmi na świecie są mama i tata. To oni kształtują świat wartości swoich dzieci.

- Szczęśliwe dzieci to przede wszystkim te, które mają szczęśliwych rodziców - mówiła przewodnicząca Rady Rodziny. Dlatego wzmacnianie tego najbliższego człowiekowi środowiska jest niezwykle ważne. Dorota Bojemska powołała się na dane, z których wynika, że dla 80 procent Polaków wartości rodzinne są najistotniejsze.

Posłuchaj
00:26 pl2.mp3 Dorota Bojemska: małżeństwo to najlepsze środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci (IAR)

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Marlena Maląg: program inwestowania w rodzinę będziemy nie tylko kontynuować, ale wręcz rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:00
Od początku, gdy rząd PiS zdecydował się na wprowadzenie programu "Rodzina 500+" wielokrotnie słyszeliśmy od opozycji, że na tak szeroki program nie będzie pieniędzy, a rodzice nie będą wiedzieli, na co te pieniądze wydawać. Mówiono, że powinien by katalog dopuszczalnych zakupów. My od początku staliśmy na stanowisku, że silna rodzina wzmocniona przez państwo, może sprawnie działać. Po 5 latach wiemy, że te ponad 141 mld zł, które już trafiło do polskich rodzin, to przede wszystkim podniesienie ich godności - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak zmienia się Polska. 5 lat funkcjonowania programu "Rodzina 500+"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:10
1 kwietnia mija pięć lat od uruchomienia "Rodziny 500+". Zgodnie z danymi resortu rodziny i polityki społecznej, od 1 kwietnia 2016 roku, na wypłaty w ramach programu przeznaczonych zostało ponad 141 mld zł, a świadczeniem wychowawczym objęto 6,6 mln dzieci. W połowie 2019 r. zmieniono jego zasady, od tamtej pory oferuje dofinansowanie również na pierwsze dziecko, bez względu na poziom dochodów gospodarstwa domowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samorządowcy: świadczenia z programu Rodzina 500+ korzystnie wpływają na finanse gmin

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 10:40
Przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński zwraca uwagę, że dochody rodzin z programu 500+ polepszają wskaźniki ekonomiczne miasta. Łucja Michałek - wójt gminy Istebna zaznacza, że od momentu wprowadzenia świadczenia zainteresowanie pomocą społeczną spadło w Istebnej o połowę.
rozwiń zwiń