X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Podatek solidarnościowy dla najlepiej prosperujących w pandemii firm. Rekomendacja MFW

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 09:00
Zgodnie z komunikatem MFW firmy, które prosperowały w czasie pandemii koronawirusa, powinny zapłacić dodatkowy podatek, aby okazać solidarność z tymi, które dotknęła ona najmocniej. Tymczasowy podatek pomógłby zmniejszyć nierówności społeczne, które zostały zaostrzone przez kryzys gospodarczy i zdrowotny w ubiegłym roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Kristi Blokhin

Vitor Gaspar, szef MFW ds. fiskalnych, powiedział dziennikowi "Financial Times", że symboliczna podwyżka podatków od tych, którzy prosperowali w ciągu ostatniego roku, wzmocniłaby spójność społeczną, nawet jeśli nie było pilnej potrzeby naprawy finansów publicznych. Zapewniłoby to również kraje najbardziej dotknięte pandemią, że walka z COVID-19 jest wspólnym przedsięwzięciem wszystkich krajów. MFW podkreślił istotność wzrostu nierówności w czasie pandemii, jako że najbardziej ucierpieli ludzie młodsi i biedniejsi, którzy byli znacznie bardziej narażeni na utratę pracy i dochodów.

W ubiegłym roku kraje, które zaciągnęły dużo pożyczek, osiągnęły znacznie lepsze wyniki gospodarcze. Zgodnie z danymi MFW gospodarki rozwinięte pożyczyły środki o wartości 11,7 procent dochodu narodowego, kraje wschodzące - 9,8 procent, a kraje o niskich dochodach - 5,5 procent. Niskie stopy procentowe pomogły złagodzić fiskalny cios wyższego zadłużenia w rozwiniętych gospodarkach. Natomiast kraje najbiedniejsze staną przed wyzwaniem spłacenia swoich długów.

Czytaj także:
praca zdalna kobieta shutter 1200 Vadym Pastukh.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Ekonomistka: szykują się zasadnicze zmiany na rynku pracy

"Ważne jest, aby podkreślić, że proces wychodzenia z pandemii będzie przebiegał z różną prędkością, a polityka powinna być dostosowana do specyficznych warunków każdego kraju" - powiedział Gaspar.

Wezwał kraje do inwestowania w produkcję i dystrybucję szczepionek na COVID-19, mówiąc, że jest to najważniejsza doraźna polityka fiskalna, którą powinny wdrożyć. Będzie to kosztować dziesiątki miliardów dolarów, ale jak komentuje Gaspar: "Szczepienia są prawdopodobnie globalnym projektem inwestycyjnym o najwyższym zwrocie, jaki kiedykolwiek rozważano".

PolskieRadio24.pl/ PAP/ Financial Times/ Business Standard/ mib

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Polska musi dobrze wykorzystać nadchodzące lata

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:38
Opracowywany przez rząd Krajowy Plan Odbudowy będzie przełomowym rozwiązaniem mającym na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego w odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią. Na inwestycje w kluczowe dla przyszłości Polski branże gospodarki będzie przeznaczonych łącznie ponad 58 mld euro w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy. Podobny plan musi przygotować każde państwo członkowskie UE i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksporterzy siłą polskiej gospodarki. Sprzedajemy coraz więcej na rynki zagraniczne

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 15:21
Eksport był jednym z głównych czynników szybkiego wzrostu gospodarczego Polski po 1989 r. Do 2003 firmy z kapitałem zagranicznym generowały 74 proc. przyrostu eksportu towarów z Polski i aż 90 proc. przyrostu eksportu wyrobów bardziej zaawansowanych technicznie. Do naszych hitów eksportowych należą nie tylko produkty tradycyjne, ale również te z grupy tzw. wysokiej techniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga juana na globalne rynki. Czy nadchodzi zmierzch dolara amerykańskiego?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:40
Chiny chcą, aby ich waluta, juan, zastąpiła dolara amerykańskiego jako główna waluta do rozliczeń na świecie. Grono inwestorów na międzynarodowych rynkach uważa, że jest to nieuniknione, ale nie jest w stanie powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi.
rozwiń zwiń