X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wydłużenie pomocy dla firm. Państwowe wsparcie obejmie kolejne branże

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 08:42
Rząd przyjął rozporządzenie przedłużające pomoc dla firm dotkniętych skutkami pandemii o marzec i kwiecień. Krąg adresatów zostanie poszerzony o dodatkowe branże.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic
Posłuchaj
02:11 PR1_AAC 2021_04_19-06-33-41.mp3 Wydłużenie pomocy dla firm. Państwowe wsparcie obejmie kolejne branże (Aleksandra Tycner/PR1)

Dochodzi 17 kolejnych kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności – mówi Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W jego ocenie jest to bardzo dobry krok, bo wiele firm z tych branż jest zamkniętych praktycznie od pół roku i wszelkie wsparcie jest im teraz bardzo potrzebne.

firma 1200(1).jpg
Koniec prac nad pierwszym etapem Tarczy prawnej. W maju trafi do konsultacji

Pomoc w trudnym czasie

Środowisko pracodawców z zadowoleniem przyjęło tę decyzję – potwierdza Monika Fedorczuk, ekspert do spraw rynku pracy Konfederacji Lewiatan. Jak podkreśla, choć rządowa pomoc nie zawsze pozwala na pokrycie wszystkich strat, to pozwala utrzymać zatrudnienie i ogranicza skalę potencjalnych upadłości.

10 miliardów złotych w puli

Dzięki poszerzeniu listy kodów PKD, pomoc trafi nawet do 420 tysięcy firm zatrudniających prawie 1 milion 400 tysięcy osób. Na ten cel na marzec rząd przeznaczy około 3 miliardów zł, a na kwiecień około 7 miliardów zł.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

Raport BGK: gwarancje de minimis pomogły firmom w utrzymaniu poziomu zatrudnienia i inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 13:48
Finansowanie pozyskane przez firmy dzięki zabezpieczeniu w formie gwarancji de minimis przełożyło się na 125 tys. miejsc pracy utworzonych w okresie kryzysu i aż 184 tys. zachowanych miejsc pracy - wynika z raport banku BGK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja gospodarcza w pandemii. Dr Bartoszewicz: miejmy nadzieję, że NBP doprowadzi do ustabilizowania inflacji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:35
- Prof. Glapiński uspokaja nas i wysyła komunikaty, zapewniając, że jest to stan przejściowy, a stabilizacja wróci - powiedział o sytuacji gospodarczej w dobie pandemii dr Artur Bartoszewicz, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy dłużej pod ochroną Tarczy branżowej. Rząd przyjął rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:20
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że tarcza została rozszerzona na kolejne branże najbardziej cierpiące z powodu pandemii.
rozwiń zwiń