Wygrali miliony, wszystko rozdali
Kanadyjskie małżeństwo wygrało prawie 11 mln dolarów na loterii. Mimo że ona leczy się na raka i oboje mają małe emerytury, prawie wszystko oddali na cele charytatywne.
2010-11-05, 09:59
10,9 mln dolarów wyniosła nagroda w Lotto, która w lipcu tego roku trafiła do małżeństwa z prowincji Nowa Szkocja na wschodzie Kanady. Jednak zamiast rozkoszować się bogactwem, zwycięzcy postanowili przekazać 98 proc. sumy (10,6 mln dol.) na cele dobroczynne.
Oddali środki lokalnym instytucjom
Pieniądze z wygranej Allen i Violet Large postanowili przekazać na rzecz kościołów, straży pożarnej, cmentarzy oraz oddziału Czerwonego Krzyża w miejscowości Lower Turo w Nowej Szkocji, gdzie mieszkają. Wśród obdarowanych instytucji znalazły się także szpitale, w których Violet Large przechodziła leczenie po chorobie nowotworowej.
Zachowali niewiele na wszelki wypadek
Pozostałą kwotę zatrzymali na czarną godzinę.
- Wystarcza nam to, co mamy. Nie mamy żadnych planów. Nie podróżujemy. Nie odwiedzamy barów. (Wcześniej) nie byliśmy może milionerami, ale mieliśmy wystarczająco dużo na życie na emeryturze - wyjaśnił Allen Large.
tk
REKLAMA