X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski Ład. II próg podatkowy wzrośnie do 120 tys. zł rocznie, suma wolna od podatku - 30 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:03
- Proponujemy podwyższenie II progu podatkowego; w tej chwili to 85 tys. zł rocznie, będzie to 120 tys. zł - powiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Joanna Dorota/Shutterstock

- Jest bardzo ważna dla wielu milionów ludzi sprawa płac, a także emerytur. I tutaj chciałem powiedzieć, że z jednej strony likwidujemy szkodliwy, niesprawiedliwy i niespotykany właściwie na świecie degresywny system podatkowy, a z drugiej strony podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys zł - powiedział. Jak stwierdził, oznacza to, że podatku nie będzie się płacić od 65 proc. emerytur, a także od najniższej płacy.

1200_Polski_Ład_deklaracja.png
Polski Ład zaprezentowany. Oto najważniejsze punkty nowego programu Zjednoczonej Prawicy

Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Polski Ład wprowadzi:

  • wyższą kwotę wolnę od podatku - 30 tys. zł,
  • wyższy II próg podatkowy - 120 tys. zł,
  • zerowy podatek przy płacy minimalnej,
  • emeryturę bez podatku do 2 500 zł,
  • likwidację luki w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn,
  • ulgę w PIT na powrót z emigracji - 50 tys. zł.

Jarosław Kaczyński powiedział, że zmiany proponowane w Polskim Ładzie dotyczą również kwestii organizacji pracy i będą nastawione na wsparcie pracy zdalnej czy regulacje elastycznej formy pracy dostosowanej do młodych rodziców.

- Będziemy też dążyć do tego, aby zostały zniesione umowy śmieciowe, od razu będą oskładkowane. Dążymy do tego, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy - zapowiedział prezes PIS.

Oszacował, że po wprowadzeniu tych zmian w kieszeniach kilkunastu milionów ludzi znajdzie się przynajmniej 18 mld dodatkowych złotych.


W swoim przemówieniu prezes PiS stwierdził, że jednym z sukcesów rządu Zjednoczonej Prawicy jest niskie bezrobocie.
- Ale nasze przedsięwzięcia w ramach tego programu dadzą - co najmniej, w tym pierwszym rzucie, bez dalszych efektów - 500 tysięcy miejsc pracy - powiedział podczas majowej prezentacji.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Ekspert: spadek PKB Polski mniejszy niż się spodziewano, w drugiej połowie roku wzrost o 4-5 procent

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 19:37
Jak radzi sobie gospodarka z koronawirusem i jakie jawią się przed nią perspektywy, mówił w radiowej Jedynce Piotr Bujak z PKO BP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: Zatrudnienie i płace w przemyśle mają się dobrze, ale ścieżka wzrostu zależy od liczby zakażeń i związanych z nimi decyzji rządu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 13:13
Dobrą wiadomością jest wzrost liczby pracowników w przemyśle w lutym, ale trudno wskazać czy dobre wyniki będą się powtarzać w tak dynamicznej, a obecnie niekorzystnej sytuacji epidemicznej. Osobno trzeba też rozważać to, co dzieje się w usługach, których większość ponownie została w całym kraju zamknięta. Niepewność i rosnące ceny wielu Polaków istotnie niepokoją – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego i dr Tomasz Kaczor z Instytutu Prevision.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: cała Europa notuje rekordowe bezrobocie, a w Polsce poziom zatrudnienia wzrósł

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 18:12
- Podczas gdy w całej Europie notuje się rekordowe wzrosty bezrobocia - u nas pod koniec roku 2020 wzrósł poziom zatrudnienia. Ten trudny czas przechodzimy dużo lepiej niż pozostałe państwa UE - napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń