X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dobra wiadomość dla kierowców: tanieją ubezpieczenia obowiązkowe aut

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 10:11
Ceny obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń OC są coraz niższe. W listopadzie – w porównaniu z poprzednim miesiącem – średnia cena OC spadła o prawie 20 zł, a w ciągu roku o 80 zł - czytamy w sobotniej publikacji portalu RMF 24.
Ceny obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń OC są coraz niższe.
Ceny obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń OC są coraz niższe. Foto: Glow Images/East News

"W tej chwili przeciętne OC kosztuje w Polsce jedynie 558 złotych. Rok temu kosztowało 641 złotych" - wynika z Raportu Ubezpieczeniowego radia RMF FM i porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl, które cytuje portal.

Spadki cen wymusza konkurencja i rywalizacja ubezpieczycieli na rynku

Zwrócono uwagę, że ubezpieczenia w Polsce tanieją - z przerwami - od 2017 r., co jest głównie "objawem coraz ostrzejszej rywalizacji cenowej między ubezpieczycielami".

 "Towarzystwa w ten sposób próbują przyciągnąć do siebie jak największą liczbą nowych klientów i potem oferować im inne produkty - już ze znacznie wyższą marżą" - podano. Patrząc na dane z kolejnych miesięcy widać, że ta rywalizacja się zaostrza - dodano.

Zdaniem ekspertów, przedstawicieli branży i Komisji Nadzoru Finansowego, których cytuje portal, sytuacja robi się jednak skomplikowana. Polisy OC stały się już dla niektórych towarzystw nierentowne. A to nie jest zdrową sytuacją - oceniono.

Eksperci alarmują – stawki ubezpieczeń już na progu opłacalności dla ubezpieczycieli. Mogą zacząć drożeć

- Na rynku ubezpieczeniowym jest duża konkurencja. Towarzystwa walczą o klienta, a najłatwiej jest to zrobić ceną. Jednak ceną nie można konkurować bez końca. Dlatego nadzór alarmuje, że obecne stawki są bliskie progu opłacalności. Dlatego możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie mogą wzrosnąć - mówi Grzegorz Demczyszak z portalu Rankomat.pl, cytowany na stronach RMF 24.

Cena polisy zależna od miejsca rejestracji auta

Zwrócono uwagę, że kluczowy wpływ na koszt polisy ma to, gdzie mieszkamy, a dokładnie to gdzie mamy zarejestrowane auto. W regionach takich jak Podkarpacie czy Opolszczyzna przeciętna polisa kosztuje około 460 zł. Natomiast na Pomorzu to nawet 640 zł.

Jak pisze RMF 24, takie różnice w cenach powodują że wiele osób próbuje zaoszczędzić wybierając miejsce rejestracji auta.

Czytaj także:

PAP, jk

Czytaj także

MotoBarometr 2021: samochody będą drożeć w całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 05:00
Najczęściej wskazywanym długotrwałym skutkiem pandemii jest wzrost cen samochodów i części wykorzystywanych do ich produkcji. W Polsce takiej odpowiedzi udzieliło 54 proc. respondentów - wynika z badania "MotoBarometr 2021. Nastroje w automotive w Polsce i Europie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eko-jazda – jak jeździć ekonomicznie, a tym samym i ekologicznie?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 11:00
Niezależnie od tego, czy nasz pojazd napędzany jest benzyną, napędowym olejem czy też wodorem, a może elektrycznością – zasady są takie same, ponieważ ruszenie z miejsca naszych niemal dwutonowych pojazdów wymaga użycia takiej samej ilości energii – niezależnie od jej pochodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1,3 mld zł za wypadki spowodowane przez Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 15:30
170 szkód dziennie powodowali w minionym roku na zagranicznych drogach polscy kierowcy. Ich likwidacja pochłonęła 1,3 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadłużenie branży motoryzacyjnej wzrosło w czasie pandemii o 18 proc.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 15:30
Od początku pandemii zadłużenie sektora motoryzacyjnego wzrosło o 18 proc. Zobowiązania producentów (pojazdów i części motoryzacyjnych) oraz dystrybutorów sięgają 446,5 mln zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
rozwiń zwiń