more_horiz
Gospodarka

Dziurawy budżet Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 12:10
W tegorocznym budżecie Unii Europejskiej może zabraknąć kilkunastu miliardów euro ostrzega niemiecki dziennik „Financial Times Deutschland”.
Audio
  • W tegorocznym budżecie Unii Europejskiej może zabraknąć kilkunastu miliardów euro.
Europejski Bank Centralny (zdjęcie ilustracyjne)
Europejski Bank Centralny (zdjęcie ilustracyjne)Foto: ecb.int

Gazeta powołuje się przy tym na słowa komisarz ds. budżetu Janusza Lewandowskiego.

Janusz Lewandowski powiedział niemieckiemu wydaniu „Financial Times”, że dziura w unijnym budżecie może sięgnąć 11 miliardów euro. Oznacza to, że Bruksela będzie musiała upomnieć się o dodatkowe pieniądze. Winą za tę sytuacje Lewandowski obarcza kraje członkowie, które w listopadzie nie zgodziły na odpowiednie powiększenie budżetu w roku 2012. Wynegocjowany wówczas przyrost środków nie pokrywa nawet inflacji.
Janusz Lewandowski cytowany przez gazetę mówi, że ostrzegał, iż będzie to oznaczało problemy. „Financial Times Deutschland” dodaje, że sytuacje unijnego budżetu pogarsza kryzysowa polityka Unii.
Na niedawnym szczycie w Brukseli europejscy przywódcy zapowiedzieli lepsze wykorzystywanie funduszy strukturalnych. A to właśnie rachunki za inwestycje z tych funduszy odpowiadają za budżetową dziurę.

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem