Strefa Pomysłodawcy - unikatowy projekt wspierający innowacje, skierowany nie tylko do firm

2021-10-13, 10:56

Strefa Pomysłodawcy - unikatowy projekt wspierający innowacje, skierowany nie tylko do firm
zdjęcie ilustracyjne. Foto: Viewvie/Shutterstock.com

Program "Strefa Pomysłodawcy" to unikatowy projekt, w którym nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, by dostać wsparcie na innowacje. Założenia programu, a także rodzaje wsparcia dla innowacyjnych przedsiębiorstw były tematem konferencji online z cyklu Idea Rozwoju Twojego Biznesu.

Do 14 listopada trwa pierwszy nabór wniosków do programu "Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0".

Powiązany Artykuł

shutterstock_ przemysł 4.0 techonologia innowacje 1200 free.jpg
Wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz: wdrażanie innowacji w Polsce wymaga wytrwałości i zmiany mentalności

Celem projektu, zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, jest wsparcie indywidualnych wynalazców i osób zainteresowanych wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań, a także weryfikacja potencjału technologicznego i biznesowego tych pomysłów.

Kompleksowy pakiet wsparcia

- Program to miejsce, gdzie każdy może przyjść, zweryfikować swój pomysł i zrealizować swoje marzenia o biznesie - zachęcała podczas wideokonferencji dr Joanna Krześ-Dobieszewska, ekspert Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

- Chcieliśmy pobudzić innowacyjność polskiego społeczeństwa, chcieliśmy, aby te innowacje były wdrażane w polskiej gospodarce. Ale podstawowy cel to pomoc innowatorom, zapewnienie im zindywidualizowanej opieki - dodała.

W ocenie Anny Blajerskiej z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który jest liderem projektu, jest to unikatowy projekt skierowany do osób fizycznych, które nie muszą zakładać działalności gospodarczej, czyli nie są obarczone ryzykiem, a otrzymują kompleksowy pakiet wsparcia.

W realizację przedsięwzięcia włączone są także Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kwalifikacja dla 100 pomysłodawców

Do programu można zgłosić pomysł, który nie był lub nie jest przedmiotem aktualnie lub uprzednio prowadzonej działalności gospodarczej. Nabór podzielony jest na cztery rundy, do udziału w procesie inkubacji zakwalifikowanych zostanie łącznie maksymalnie 100 pomysłodawców (po maksymalnie 25 w każdej rundzie). Pierwsza runda naboru trwa do 14 listopada, kolejne do 14 stycznia, 14 marca i do 14 maja.

Proces oceny innowacyjnych pomysłów będzie podzielony na fazy, determinujące różne rodzaje wsparcia, na które mogą liczyć beneficjenci. Zakwalifikowane wnioski mogą liczyć m.in. na fachowe doradztwo prawne i biznesowe (I faza), wstępne badanie stanu techniki i zdolności patentowej (II faza), aż po budowę prototypów i demonstrację pomysłów biznesowych (III faza).

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej strefapomyslodawcy.pl

PR24.pl, PAP, DoS

Polecane

Wróć do strony głównej