X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ostatnia niedziela roku. Sprawdź, czy 30 grudnia sklepy będą otwarte

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 13:55
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca br. Zgodnie z nią handel w niedziele w 2018 roku był dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkami). 
W ostatnią niedzielę tego roku 30 grudnia, sklepy będą otwarte. Z kolei w pierwszą niedzielę 2019 r. 6 stycznia - handel nie będzie dozwolony.
W ostatnią niedzielę tego roku 30 grudnia, sklepy będą otwarte. Z kolei w pierwszą niedzielę 2019 r. 6 stycznia - handel nie będzie dozwolony.Foto: pixabay

W ostatnią niedzielę tego roku - 30 grudnia, sklepy będą otwarte. Z kolei w pierwszą niedzielę 2019 r. - 6 stycznia - handel nie będzie dozwolony.

. .

W 2019 r. tylko jedna handlowa niedziela w miesiącu

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

. .

W 2020 r. bez handlu w niedziele

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.


. .

32 przypadki wyłączeń z zakazu

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za łamanie zakazu kary od 1 do 100 tys. zł

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do końca roku wszystkie niedziele będą handlowe. Sprawdziliśmy, jak pracują sklepy w okresie świątecznym

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:30
W dwie kolejne niedziele 23 oraz 30 grudnia - sklepy będa otwarte. Sprawdziliśmy ponadto, które sklepy są czynne w Wigilię i w pierwszy oraz drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (24,25,26 grudnia), a także gdzie zrobimy zakupy w Nowy Rok i co ze świętem Trzech Króli, wypadającym 6 stycznia 2019 r.
rozwiń zwiń