X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Spór w Amazon Polska. Związkowcy chcą zarabiać więcej i mieć lepsze warunki pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 08:38
Pracownicy Amazona chcą podwyżek i stabilności zatrudnienia, sprzeciwiają się też wyśrubowanym normom pracy. Dwa związki zawodowe - Inicjatywa Pracownicza i Solidarność - przedstawiły firmie swoje postulaty. Jeśli do przyszłego czwartku żądania nie zostaną spełnione, wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą.
Audio
  • Związkowcy z Amazona chcą podwyżek i lepszych warunków pracy (Karolina Mózgowiec/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Wczorajszy protest pracowników Amazona przed amabasadą USA
Wczorajszy protest pracowników Amazona przed amabasadą USAFoto: PAP/Marcin Obara

Roman Lupiński z Inicjatywy Pracowniczej mówi, że wymagania firmy wobec pracowników magazynowych rosną, ale nie idzie z tym w parze podwyżka płac. Dodaje, że pracownicy chcąc wypełnić oczekiwania pracodawcy sami napędzają zwiększanie tych norm, co Amazon skrupulatnie wykorzystuje. Poza tym - wskazuje - firma bardzo skrupulatnie kontroluje, co robią pracownicy. Roman Lupiński podkreśla, że pracownicy są przeciążeni, a system nadzoru nad pracą stanowi dodatkowe obciążenie psychiczne.

Druga strona medalu

Z kolei Marta Rzetelska z Amazon Polska mówi, że firma stworzyła w Polsce ponad 14 tys. miejsc pracy, a normy pracy są ustalane w sposób obiektywy, w oparciu o wyniki

- Jeżeli ktoś ma problem z osiągnięciem celu, to podchodzimy do niej indywidualnie i oferujemy jej m.in. dedykowane szkolenia. Polscy pracownicy Amazon osiągają bardzo dobre wyniki. Amazon już obecnie oferuje to, o co wnoszą przedstawiciele grup pracowniczych - konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, wiele możliwości rozwoju - zapewnia.

Podstawowa stawka godzinowa wynosi co najmniej 17,5 zł brutto. Związki zawodowe chcą, by było to dwa razy więcej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Karolina Mózgowiec, md

Zobacz więcej na temat: Amazon zatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związkowcy z Amazona skarżą się na warunki pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 17:55
Zatrudnieni w firmie Amazon skarżą się na wycieńczenie spowodowane nadmiernym wysiłkiem i wszechobecny stres. Informacje takie przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej Roman Lupiński - pracownik Amazona działający w związku zawodowym "Inicjatywa Pracownicza". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roboty dostarczą paczki. Amazon testuje nowe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 16:45
Amazon zastąpił kurierów robotami. Na przedmieściach Seattle sześć maszyn pilotażowo dostarcza przesyłki. Na razie tylko w ciągu dnia, gdy jest jasno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest pracowników Amazona. Postulaty podwyżek i lepszych warunków pracy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 14:44
Pracownicy Amazona domagają się poprawy warunków pracy oraz podwyższenia płac. W Warszawie przed ambasadą Stanów Zjednoczonych pracownicy Amazona przedstawili postulaty, jakie złożyli do władz firmy.
rozwiń zwiń