X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wynagrodzenia rosną szybciej niż ceny. W I kwartale tego roku wzrosły o 7 proc. i wyniosły średnio 4950,94 zł

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 12:19
Wynagrodzenia w Polsce nie hamują. Jak poinformował GUS, przeciętne wynagrodzenie w I kw. tego roku wzrosło o 7,1 proc. rdr i wyniosło 4950,94 zł. Tymczasem, według najbardziej pesymistycznych prognoz, wzrost cen towarów i usług nie powinien przekroczyć w tym roku 2,5-3 proc.
Audio
  • O tym, że należy spodziewać się dalszych wzrostów wynagrodzeń w Polsce, mówił w radiowej Jedynce Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego./Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia./.
Zgodnie z danymi, od stycznia do maja 2019 roku firmy pożyczkowe udzieliły ponad 1 mln 109 tys. pożyczek na kwotę 2 mld 846 mln zł.
Zgodnie z danymi, od stycznia do maja 2019 roku firmy pożyczkowe udzieliły ponad 1 mln 109 tys. pożyczek na kwotę 2 mld 846 mln zł.Foto: Glow Images/East News

Zdaniem Andrzeja Kubisiaka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego to nie koniec - powinniśmy się spodziewać kolejnych wzrostów, wpływ na to ma m.in. wyższa płaca minimalna i dobra sytuacja na rynku pracy.

Jak podkreśla, dynamika wzrostu płac w Polsce porusza się w okolicach 6-7 proc. Jak dodaje, to efekt dobrej dla pracowników sytuacji na rynku pracy - w I kwartale widać na nim duże ożywienie - bezrobocie maleje, firmy tworzą nowe miejsca pracy, co powiększa skłonność pracodawców do podnoszenia płac.

- Warto też zauważyć, że w I kwartale pojawiają się premie roczne za poprzedni rok, pojawiają się podwyżki po rozmowach między pracownikami a szefami firm w poprzednim roku - wyjaśnia Andrzej Kubisiak.

Ekspert pytany o dalszy rozwój sytuacji na rynku pracy mówi, że niebawem należy się spodziewać przekroczenia magicznej granicy średniej płacy 5 tys. zł brutto, co oznacza 3,5 tys. zł na rękę.

Elżbieta Szczerbak, PAP, GUS, jk

Zobacz więcej na temat: wynagrodzenia gus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz mniej biedy w Polsce: dzięki rosnącym płacom, wzrostowi zatrudnienia i 500 plus

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 17:04
Jutro GUS opublikuje nowe wyniki badań na temat regionalnego zróżnicowania jakości życia w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: presja na płace nie słabnie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:47
Styczniowe dane z rynku pracy potwierdziły, że głosy o wygasaniu presji płacowej w gospodarce były przedwczesne - ocenili analitycy PKO BP odnosząc się do danych GUS.
rozwiń zwiń