X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister Finansów Marian Banaś o obniżce PIT

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 17:04
W przyjętych dzisiaj przez rząd projektach ustaw zakłada się obniżenie podatku PIT z 18 do 17 procent oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników z 1335 do 3 tys. zł. W efekcie w kieszeniach pracujących Polaków ma zostać więcej pieniędzy. Ile i na jakich zasadach – mówił w radiowej Jedynce Minister Finansów Marian Banaś.
Minister Finansów Marian Banaś mówi w radiowej Jedynce o obniżce PIT.
Minister Finansów Marian Banaś mówi w radiowej Jedynce o obniżce PIT.Foto: Polskie Radio

Nowe rozwiązania mają obowiązywać już od 1 października, a nie jak zapowiadano wcześniej – od początku 2020 r.

Gość radiowej Jedynki podkreślił konsekwentną realizację programu zjednoczonej prawicy, przewidującego m.in. obniżanie podatków.

− Rząd podjął dzisiaj tą decyzję i stawka pierwszego progu podatkowego do 85528 zł została obniżona z 18 do 17 procent właściwie dla wszystkich płacących PIT – powiedział minister.

I dodaje, że dotyczy do osób zatrudnionych na umowę o pracę, o dzieło, zlecenia, ale również rencistów i emerytów.

− Zależy nam na tym, aby w kieszeniach obywateli pozostało jak najwięcej pieniędzy – mówi Banaś.

Z drugiej strony proponowane zmiany oznaczają ubytek po stronie finansów publicznych, który w tym przypadku wyniesie ponad 9,6 mld zł, z czego połowa nie trafi do jednostek samorządu terytorialnego. Te już zaczynają mówić o rekompensatach.

Minister Banas przypomina jednak, że do samorządów w ciągu ostatnich kilku lat trafiło z PIT ponad 25 mld zł. Ponadto na przestrzeni ostatnich czterech lat, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, luka w podatkach zmniejszyła się z 26 do 11 procent, a budżet państwa zyskał ponad 100 mld zł.

− I to pozwala nam na dzielenie się ze społeczeństwem. Ponadto im więcej pieniędzy mają obywatele, tym szybciej rozwija się gospodarka – mówił minister.

Błażej Prośniewski, jk

Zobacz więcej na temat: pit pracownik praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obniżka PIT dla pracowników już 1 października. Zobacz, ile więcej pozostanie w kieszeni pracownika

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 19:10
Rząd chce przyspieszyć korzystne zmiany podatkowe dla pracowników - obniżkę PIT oraz ponadwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Mają one wejść w życie już 1 października, a nie - jak zakładano wcześniej - na początku przyszłego roku.
rozwiń zwiń