X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rządy Pieniądza o rekordowym bezrobociu i aktywizacji zawodowej Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 11:11
O rekordowo niskim bezrobociu, które na pewno cieszy pracowników, ale martwi pracodawców, i o aktywizacji zawodowej Polaków, mówił m.in. w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń.
Audio
  • O rekordowo niskim bezrobociu, które na pewno cieszy pracowników, ale martwi pracodawców, i o aktywizacji zawodowej Polaków, mówił m.in. w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń./Anna Grabowska/.

Jak podkreślił, stopa bezrobocia zarejestrowanego, wynosząca 5,2 proc. jest oznaką sukcesu polityki społeczno-gospodarczej obecnego rządu.

− Zresztą nie jest to jedyny wskaźnik naszej sytuacji gospodarczej – świadczy o tym poziom deficytu, wysokość inflacji, czy tempo wzrostu gospodarczego, które są najlepsze po 1989 r. – mówił Soboń.

Jak dodaje, widać że działa Strategia Zrównoważonego Rozwoju, programy społeczne i gospodarcze wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość.

I podkreśla, że wzrost gospodarczy na poziomie 5 procent świadczy też o polityce państwa.

−Bez tej polityki, ten wzrost byłby mniejszy i wynosił ok. 3 procent – mówi Soboń.

− Tyle, że jak zawsze trzeba przygotować się na gorsze czasy, a ponadto trzeba też pamiętać, że np. aktywność zawodowa Polaków jest wciąż dość niska, dlatego trzeba prowadzić aktywizację np. ludzi młodych, którzy się nie uczą ani pracują, a także osób niepełnosprawnych. I tutaj jest jeszcze sporo do zrobienia – dodaje wiceminister.

Dlatego, dodaje, naszą aktywność kierowałbym przede wszystkim do Polaków, którzy w Polsce są i mogliby pracować – mówił wiceminister.

Anna Grabowska, jk

Zobacz więcej na temat: praca rynek pracy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. W lipcu wyniosło tylko 5,2 proc.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 11:01
Bezrobocie w Polsce w lipcu było najniższe od 1991 roku. Szacowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskaźnik bezrobocia rejestrowanego wyniósł 5,2 procent. W porównaniu do czerwca spadł o 0,1 punktu procentowego. Analitycy uważają, że weszliśmy na trwałe w okres niskiego bezrobocia, a te może spaść do jeszcze niższych poziomów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stopa bezrobocia najniższa od lat: kogo to cieszy, a kogo niepokoi

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:30
Dlaczego najniższa od 1991 r. stopa bezrobocia w Polsce, wynosząca 5,2 proc., jednych cieszy, a innych niepokoi, mówili m.in. goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń