X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Poduszka finansowa. Warto zadbać o nią czasach dobrej koniunktury

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 07:36
Powinniśmy zadbać o własne poduszki finansowe na gorsze czasy - alarmują ekonomiści. Czym jest taka poduszka, jak dużo powinniśmy odkładać i dlaczego oszczędzanie w czasach dobrej koniunktury jest tak ważne - mówił w radiowej Jedynce Bartosz Turek, analityk Open Finance w rozmowie z Justyna Golonko. 
Audio
  • Czym jest poduszka finansowa, jak dużo powinniśmy odkładać i dlaczego oszczędzanie w czasach dobrej koniunktury jest tak ważne - mówił w radiowej Jedynce Bartosz Turek, analityk Open Finance w rozmowie z Justyna Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia
Główną składową dochodów gospodarstwa domowego są przychody z pracy.
Główną składową dochodów gospodarstwa domowego są przychody z pracy.Foto: slawomir.gawryluk/Shutterstock.com

Sytuacja gospodarstw domowych poprawiła się. 70 proc. Polaków ma oszczędności, choć nie są one duże. Zdaniem ekonomistów powinniśmy bezpiecznie oszczędzać, bo kończy się dobra koniunktura gospodarcza. 

- Myślimy o swoich finansach, ale na pewno nie w dalszej perspektywie. Oczywiście oszczędności rosną, bo sytuacja na rynku pracy jest dobra natomiast ich struktura jest niekorzystna. Chodzi o to, że większość pieniędzy kierujemy na nieoprocentowane rachunki i preferujemy krótkie terminy lokat - mówił Bartosz Turek. 

I dodał, że Polacy raczej nie oszczędzają na dłuższą metę. 

Czym zatem jest poduszka finansowa? - To taka kwota, która pozwala nam przetrwać gorsze czasy np. gdy stracimy pracę lub z powodu choroby nie będziemy w stanie uzyskiwać przychodu, czyli rezerwa na tzw. czarną godzinę - wyjaśnił Bartosz Turek.  

Poduszka finansowa powinna wystarczyć nam na pokrycie wydatków przez trzy miesiące. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Justyna Golonko, kw 

Zobacz więcej na temat: finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak