more_horiz
Gospodarka

Długi weekend. PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 15:46
Spółka PKP Intercity zapowiada uruchomienie dodatkowych składów, które będą kursować w czasie nadchodzącego wydłużonego weekendu. Pojawią się na najpopularniejszych trasach wakacyjnych. 
Najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia
Najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpniaFoto: Shutterstock/Martyn Jandula

Jak informuje przewoźnik, najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia.

Powrót z Trójmiasta

Powrót z długiego weekendu w Trójmieście zapewnią dwa dodatkowe połączenia. Jedno z nich zostanie zrealizowane przez skład pendolino. Z Gdyni do Warszawy dodatkowe pociągi wyruszą w godzinach wieczornych. Wrocławianie, którzy zdecydują się spędzić długi weekend w Trójmieście, będą mogli skorzystać podczas powrotu z dodatkowego pociągu TLK "Lednica BIS", który wyruszy do Wrocławia w poniedziałek po południu.

Poranny dojazd z Łodzi i Warszawy do Trójmiasta zapewni dodatkowy pociąg Intercity Lazur BIS, startujący z Łodzi kilka minut po godzinie 5. rano. To również dodatkowa opcja dla mieszkańców północnej części Polski, którzy przedłużony weekend spędzą w centralnej części kraju.

Wzmocnienie innych kierunków

Warszawiacy spędzający ten czas na Warmii będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu Mazury BIS, wyruszającego z Olsztyna po godzinie 19. Dodatkowe składy pojawią się także na trasach Warszawa - Terespol, Kraków - Warszawa, oraz Wrocław - Kraków. Pociągi jadące do stolicy Dolnego Śląska pojadą przez Częstochowę, dzięki czemu będą mogły obsłużyć wzmożony ruch pielgrzymów.

W wydłużonej relacji pojadą dwa pociągi, zapewniające dojazdy i powroty znad Morza Bałtyckiego: TLK Lubomirski - na co dzień kursujący pomiędzy Krakowem i Gdynią, 14 sierpnia zawiezie podróżnych aż do Kołobrzegu, a 15 sierpnia umożliwi powrót w tej samej, wydłużonej relacji; TLK Zosia - kursujący pomiędzy Łodzią i Warszawą, 15 sierpnia rano zapewni podróżnym dojazd do Trójmiasta, w drogę powrotną wyruszy z Gdyni tuż po 12.00.

Przewoźnik zapowiedział także wzmocnienie regularnie kursujących składów o dodatkowe wagony.

Czytaj także:

IAR/PR24.pl/mk