Chętni na dopłaty MdM muszą poczekać do stycznia 2018 r.

Pieniądze z programu „Mieszkanie dla młodych” na ten rok właśnie się skończyły.

2017-04-10, 18:07

Chętni na dopłaty MdM muszą poczekać do stycznia 2018 r.
Ci, którzy są zainteresowani dopłatami, powinni zaczekać do 2 stycznia 2018 r., bo wtedy znów uruchomiona zostanie kolejna pula środków. . Foto: nullplus/Shutterstock.com

Posłuchaj

O ostatniej szansie na skorzystanie z dopłat w ramach programu MdM, w Polskim Radiu 24./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

− Zainteresowanie programem było ogromne i Bank Gospodarstwa Krajowego musiał go zablokować – mówi Marcin Krasoń z Home Brokera.

 Jak przypomina, na początku stycznia skończyły się pieniądze na 2017 r., a teraz połowa puli na 2018 r. również została wykorzystana.

Kolejna pula dopłaty od stycznia 2018 r.

− To oznacza, że ci, którzy są zainteresowani dopłatami, powinni zaczekać do 2 stycznia 2018 r., bo wtedy znów uruchomiona zostanie kolejna pula środków. Czyli trzeba będzie działać szybko, mówi gość Polskiego Radia 24.

Czyli ostatnia szansa na dopłatę z MdM-u pojawi się w styczniu przyszłego roku. Podobnie jak w tym roku, pieniądze znikną zapewne w mniej niż miesiąc i warto się do tego czasu przygotować.

REKLAMA

Banki od grudnia będą przygotowane na realizacje programu

Ekspert spodziewa się, że już w grudniu część banków zacznie przygotowywać ścieżki procesowe pozwalające klientom na złożenie wniosków o dopłaty do BGK na początku stycznia.

Opisuje, że w bankach, gdzie będziemy składać wniosek o kredyt z dopłatą MdM, nastąpi weryfikacja dokumentów – zbadanie zdolności kredytowej, dostarczenie zaświadczenia o dochodach.

−Jeśli ruszymy z tym na początku stycznia, to potrwa to kilka tygodni i wniosek możemy złożyć do BGK pod koniec miesiąca, i to się może okazać za późno, mówi ekspert.

Im szybciej złożymy wniosek, tym mamy większą  szansę na dopłatę

Przypomina, że w BGK obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy, czyli kolejność złożenia wniosku będzie brana pod uwagę.

REKLAMA

−Do rozdziału będzie 343 mln zł, i ich podział może nastąpić w czasie krótszym niż miesiąc, mówi Krasoń.

Program Mieszkanie dla Młodych wystartował w 2014 r. i zastąpił inny rządowy program - Rodzina na swoim. Początkowo MdM umożliwił zakup mieszkania z rynku pierwotnego ze wsparciem finansowym udzielanym przez państwo.

Od września 2015 r. nowelizacja ustawy o MdM umożliwiła zakup mieszkania z rynku wtórnego. Zwiększono też dofinasowania dla rodzin z dziećmi.

Justyna Golonko, jk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej