more_horiz
Gospodarka

PFR Nieruchomości szykuje rewolucję na rynku budowlanym

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 10:30
Pracowników budowlanych brakuje coraz bardziej - alarmują pracodawcy. Taka sytuacja w dłuższej perspektywie może wpłynąć na realizację programu Mieszkanie Plus i dlatego PFR Nieruchomości już przygotowuje się do trudnej sytuacji na tym rynku. I na ten temat w Polskim Radiu 24 Justyna Golonko rozmawiała z Grzegorzem Muszyńskim, członkiem zarządu spółki PFR Nieruchomości. 
Audio
  • Brakuje pracowników budowlanych. I na ten temat w Polskim Radiu 24 Justyna Golonko rozmawiała z Grzegorzem Muszyńskim, członkiem zarządu spółki PFR Nieruchomości/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Lekkie spowolnienie na rynku nowych mieszkań nie oznacza na razie spadku cen.
Lekkie spowolnienie na rynku nowych mieszkań nie oznacza na razie spadku cen.Foto: shutterstock

- Odpowiedzią ma być zastosowanie nowoczesnych technologii na placach budów - mówi w Polskim Radiu 24 Grzegorz Muszyński, członek zarządu spółki PFR Nieruchomości w rozmowie z Justyną Golonko.

Konkurs na nowe rozwiązania dla budownictwa będzie rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. Pierwsze testy rozpoczną się w przyszłym roku i jak zapowiada Grzegorz Muszyński, będzie to rewolucja na rynku budowlanym. 

Budowa z prefabrykatów, czyli gotowych betonowych modułów, technologii, ma pozwalać na ograniczenie nakładów pracy i kosztów budowy. A o tym, że należy budować szybciej nie trzeba nikogo przekonywać bo zapotrzebowanie na mieszkania jest duże. Na Mieszkanie Plus w Gdyni jest już 11 chętnych na jeden lokal.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Justyna Golonko, kw 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Pracodawca marzeń” w oczach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 09:00
- Rynek pracownika sprawia, że dokonujemy analizy tego, jakie aspekty pracy definiują  atrakcyjnego pracodawcę. Nie zawsze ma to związek z wynagrodzeniem. Wynagrodzenie zawsze jest na pierwszym miejscu, ale gdy mamy do wyboru dwie firmy o dokładnie takich samych, atrakcyjnych, warunkach finansowych zaczynamy szukać innych aspektów jak np. kwestii związanych z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Ten czynnik jest coraz częściej wskazywany przez badanych – powiedział w audycji Społeczny Punkt Widzenia Mateusz Żydok z firmy Randstad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wzrastająca liczba pracowników z zagranicy to dobry trend?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 22:07
Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w Polsce pracuje już ok. 2 mln cudzoziemców. Najliczniejszą grupą są Ukraińcy. Resort zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowych udogodnień dla imigrantów z innych państw. Czy tworzenie zachęt dla pracowników spoza Polski jest dobrym rozwiązaniem? A może należałoby skupić się na ułatwieniach dla mieszkańców naszego kraju?
rozwiń zwiń