more_horiz
Gospodarka

Na czym dokładnie polegają Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 21:30
Jakie korzyści przyniosą Pracownicze Plany Kapitalowe? Na czym dokładnie będzie polegał nowy system - wyjaśniał w radiowej Trójce Jeremii Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan w rozmowie z Arkadiuszem Ekiertem. 
Audio
  • Na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych w radiowej Trójce z Jeremim Mordasewiczem z Konfederacji Lewiatan rozmawiał Arkadiusz Ekiert/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Pracownicze Plany Kapitałowe to rewolucyjna zmiana w emeryturach
Pracownicze Plany Kapitałowe to rewolucyjna zmiana w emeryturach Foto: Glow Images/East News

Pracodawca będzie musiał podpisać umowę z funduszem inwestycyjnym, instytucją ubezpieczeniową albo z powszechnym towarzystwem emerytalnym o prowadzanie PPK. 

- Tylko funduszu spełniają pewne wymagania będą mogły uczestniczyć w tym programie. To bardzo silnie regulowany segment rynku kapitałowego. Powiedziałbym nawet - segment niskiego ryzyka, bo nasze oszczędności będą w miarę zbliżania się do emerytury będą coraz bezpieczniej inwestowane - wyjaśnił ekspert. 

- Jeśli zaczynamy, jesteśmy młodzi to dla maksymalizacji zysku możemy - mówiąc umownie - więcej akcji w portfelu a mniej obligacji. Gdy będziemy zbliżać się do emerytury, żeby rynek nas nie zaskoczył, bessa na rynku nie wpłynęła znacząco na obniżenie naszego świadczenia proporcje będą się zmieniały - mówił Mordasewicz. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Arkadiusz Ekiert, kw 

Zobacz więcej na temat: emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe - jakie zyski, jakie koszty?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 09:59
Dziś sprawdzamy, jakie korzyści przyniesie wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych i jakie koszty będzie to generować. PPK mają wejść w życie od nowego roku, najpierw zostaną nimi objęte największe firmy.
rozwiń zwiń