X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Na czym dokładnie polegają Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 21:30
Jakie korzyści przyniosą Pracownicze Plany Kapitalowe? Na czym dokładnie będzie polegał nowy system - wyjaśniał w radiowej Trójce Jeremii Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan w rozmowie z Arkadiuszem Ekiertem. 
Audio
  • Na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych w radiowej Trójce z Jeremim Mordasewiczem z Konfederacji Lewiatan rozmawiał Arkadiusz Ekiert/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Emeryturę plus w wysokości emerytury minimalnej, 1100 zł brutto, ma otrzymać ok. 10 mln osób.
Emeryturę plus w wysokości emerytury minimalnej, 1100 zł brutto, ma otrzymać ok. 10 mln osób.Foto: Glow Images/East News

Pracodawca będzie musiał podpisać umowę z funduszem inwestycyjnym, instytucją ubezpieczeniową albo z powszechnym towarzystwem emerytalnym o prowadzanie PPK. 

- Tylko funduszu spełniają pewne wymagania będą mogły uczestniczyć w tym programie. To bardzo silnie regulowany segment rynku kapitałowego. Powiedziałbym nawet - segment niskiego ryzyka, bo nasze oszczędności będą w miarę zbliżania się do emerytury będą coraz bezpieczniej inwestowane - wyjaśnił ekspert. 

- Jeśli zaczynamy, jesteśmy młodzi to dla maksymalizacji zysku możemy - mówiąc umownie - więcej akcji w portfelu a mniej obligacji. Gdy będziemy zbliżać się do emerytury, żeby rynek nas nie zaskoczył, bessa na rynku nie wpłynęła znacząco na obniżenie naszego świadczenia proporcje będą się zmieniały - mówił Mordasewicz. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Arkadiusz Ekiert, kw 

Zobacz więcej na temat: emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe - jakie zyski, jakie koszty?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 09:59
Dziś sprawdzamy, jakie korzyści przyniesie wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych i jakie koszty będzie to generować. PPK mają wejść w życie od nowego roku, najpierw zostaną nimi objęte największe firmy.
rozwiń zwiń