X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Trzynastą emeryturę otrzyma w maju prawie 10 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 19:00
Prezydent podpisał ustawę o tzw. trzynastce dla emerytów. Dodatkowa emerytura, jest jedną z propozycji zaprezentowanych w ramach tzw. nowej piątki Jarosława Kaczyńskiego. Jak zapewniła minister Elżbieta Rafalska, świadczenie "Emerytura Plus" wypłacane będzie z urzędu, bez żadnych dodatkowych formalności. Nie trzeba będzie składać żadnych wniosków.
Audio
  • Prezydent ma dziś (o 17.00) podpisać ustawę o tzw.trzynastce dla emerytów. Dodatkowa emerytura, to jedna z propozycji zaprezentowanych w ramach tzw. nowej piątki Jarosława Kaczyńskiego. Jak zapewniała w piątek minister Elżbieta Rafalska, świadczenie "Emerytura Plus" wypłacane będzie z urzędu, bez żadnych dodatkowych formalności./IAR/
  • Minister podkreśla, że "emeryturę plus" otrzymają też osoby z emeryturą częściową./IAR/.
  • Trzynasta emerytura wpłynie również do osób otrzymujących świadczenia niższe niż minimalne czyli osób, które nie wypracowały sobie minimalnej emerytury. "Emeryturę Plus"dostaną też rodzice pobierający emeryturę z programu "Mama 4+" - zwracała uwagę minister Rafalska./IAR/.
Emerytura Plus wypłacane będzie bez żadnych dodatkowych formalności. Nie trzeba będzie składać o nie wniosków. Świadczenia wypłacone zostaną z urzędu.
"Emerytura Plus" wypłacane będzie bez żadnych dodatkowych formalności. Nie trzeba będzie składać o nie wniosków. Świadczenia wypłacone zostaną z urzędu. Foto: Photographee.eu/Shutterstock.com

Większość świadczeń "Emerytura plus" zostanie wypłacona wraz z majową emeryturą lub rentą. W razie zbiegu prawa do świadczeń osobie uprawnionej przysługiwać będzie jedno jednorazowe świadczenie. Również do renty rodzinnej, do której jest uprawniona więcej niż jedna osoba, przysługuje jedno świadczenie. Świadczenia nie obejmie egzekucja komornicza.

Otrzyma ją prawie 10 mln osób.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej przypominała w piątkowej rozmowie z IAR, że dodatkowe świadczenie w wysokości 1100 złotych brutto emeryci i renciści będą otrzymywać od maja.

 Wiceminister M. Zieleniecki w @PolskiSenat: ustawa o #EmeryturaPlus zakłada przyznanie i wypłatę świadczenia w wysokości 1100 zł brutto wszystkim osobom pobierającym świadczenia o charakterze emerytalno-rentowym. pic.twitter.com/z9Bz8qxU6e

 Z tego jednorazowego dodatku wynoszącego na rękę 888 złotych i 25 groszy skorzysta liczna grupa emerytów i rencistów , niezależnie od tego jakie otrzymują świadczenie.

Minister podkreślała, że otrzymają je też osoby z emeryturą częściową oraz osoby, które nie wypracowały minimalnej emerytury i ich świadczenie jest niższe niż minimalne. Średnia emerytura wypłacana osobom, które nie mają 20-letniego stażu pracy wynosi 731 złotych.

 Ponad 8⃣0⃣% badanych popiera #EmeryturaPlus! pic.twitter.com/V0vvilSSvk

 − One także otrzymają świadczenie dodatkowe - zapewnia minister Rafalska.

 Wiceminister M. Zieleniecki w @PolskiSenat: koszt świadczenia #EmeryturaPlus to prawie 10,8 mld zł. pic.twitter.com/rkxzqOSP0p

  Dodaje, że trzynasta emerytura wpłynie również do rodziców pobierających emeryturę z programu "Mama 4+".

PiS: "Emerytura plus" jest docelowo programem wieloletnim

"Emerytura plus" jest docelowo programem wieloletnim; to oczywiste, że jeśli wygramy wybory będziemy chcieli go kontynuować - zadeklarowali we wtorek europosłowie PiS: Karol Karski oraz Ryszard Czarnecki.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej politycy PiS byli pytani, czy jeśli ich ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, to trzynasta emerytura będzie wypłacana co rok.

Karski wskazał, że docelowo "Emerytura plus" jest programem wieloletnim. "To jest oczywiste" - oświadczył polityk PiS.

Również Czarnecki podkreślił, że oczywistym jest, że PiS będzie chciało kontynuować ten program. "Aby ta +13+ - bardzo dobrze przyjęta przez polskich emerytów - była dalej kontynuowana" - powiedział.

IAR, PAP, jk

Zobacz więcej na temat: emerytura finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak