X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prawie połowa zatrudnionych, do których adresowane są PPK nie słyszała o tym programie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 12:02
Prawie połowa zatrudnionych, do których adresowane są Pracownicze Plany Kapitałowe, nie słyszała o tym programie. Stosunek do PPK można uznać za "raczej pozytywny", a zainteresowanie udziałem w nich jest umiarkowane - wynika z opublikowanego we środę badania CBOS.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Akira Kaelyn

O Pracowniczych Planach Kapitałowych słyszało 42 proc. ogółu badanych. Wśród zatrudnionych, do których adresowany jest program, odsetek ten jest wyższy i wynosi 52 proc. - wskazują autorzy badania.

- Oznacza to jednak, że nadal prawie połowa osób, do których skierowany jest program, nie słyszała o jego wprowadzeniu - czytamy w środowym komunikacie.

Jak dodano, "zaledwie 13 proc." osób, do których adresowany jest program, deklaruje, że sprawa udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych była poruszana w ich firmie. Najczęściej takie deklaracje składają zatrudnieni w dużych zakładach pracy z co najmniej 250 pracownikami, a więc tych, które są zobowiązane do tworzenia pracowniczych planów emerytalnych jako pierwsze (28 proc.).

Z kolei o wprowadzeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych nie słyszało 57 proc. badanych, a słyszało - 42 proc.

PPK już od lipca

Od lipca w fazę realizacji wchodzi ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych, która ma ułatwić podejmowanie decyzji o dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę. Program będzie wprowadzany stopniowo, w pierwszej kolejności obowiązek tworzenia PPK mają duże firmy, zatrudniające co najmniej 250 pracowników. Tworzenie PPK zgodnie z ustawą jest obligatoryjne dla pracodawców, ale udział w nich pracowników jest dobrowolny.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 16–23 maja 2019 roku na liczącej 1079 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

NRG, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Pracownicze Plany Kapitałowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejski Kongres Finansowy: Prezes PFR Paweł Borys o przygotowaniach do wprowadzenia PPK

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 20:46
O reformie emerytalnej, w tym o zbliżającym się terminie 1 lipca, gdy zaczną obowiązywać rozwiązania obejmujące Pracownicze Plany Kapitałowe, mówił, podczas 9. Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełamać bessę na GPW. Nadzieja w Pracowniczych Planach Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 14:50
Jak zachęcić polskich i zagranicznych uczestników rynku kapitałowego do inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych? Na ten temat dyskutowali w Sopocie uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Marczuk: Pracownicze Plany Kapitałowe to bardzo atrakcyjne oszczędzanie dodatkowe

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 13:01
- Od 1 lipca ci pracownicy, którzy są zatrudnieni w największych firmach, tych zatrudniających 250 bądź więcej osób, a jest ich sporo, bo to 3,5 mln ludzi, będą przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 
rozwiń zwiń