X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wzrost emerytur i kolejne "trzynastki". Oferta PiS dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:01
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił podczas konwencji w Lublinie, że wypłata trzynastej emerytury będzie kontynuowana także w następnych latach. Europosłanka PiS Beata Szydło mówiła o podnoszeniu najniższych emerytur do kwoty 1200 zł.
Audio
  • Była premier Beata Szydło zapowiada wzrost minimalnej emerytury - do 1200 złotych brutto. Europosłanka PiS wystąpiła na konwencji partii rządzącej w Lublinie./IAR/.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział na konwencji wyborczej PiS w Lublinie  że w roku 2021 ogromna część emerytów otrzyma drugą trzynastkę, czyli nie jedną, a dwie trzynastki.

Będzie podwójna „trzynastka”

- Trzynasta emerytura to część i początek programu podnoszenia emerytur w Polsce wraz ze zwiększaniem się możliwości państwa - powiedział na spotkaniu z emerytami i rencistami w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- I tak jak zostało zapowiedziane, będzie podwójna trzynastka emerytalna. Trzynasta emerytura zostaje bo wielu emerytów o to pyta. Tak, zostaje. A dodatkowo będzie druga trzynastka – mówiła również Beata Szydło.

Z „trzynastej” emerytury skorzystało prawie 10 mln emerytów i rencistów

Przypomnijmy program emerytura plus, oznaczający wypłatę dodatkowej emerytury ruszył w kwietniu tego roku.  Skorzystało z niego 9,8 mln uprawnionych emerytów i rencistów, którzy otrzymali dodatkowo 1100 zł brutto niezależnie od tego, jakie otrzymują świadczenie.

PiS zaczął od obniżenia wieku emerytalnego

- Rodzina to oczywiście nie tylko dzieci, nie tylko najmłodsi, ale także seniorzy, dlatego program rządu Prawa i Sprawiedliwości, program Zjednoczonej Prawicy, bardzo wiele projektów dedykuje osobom starszym - podkreślała Szydło.

- Przypomnę, że zaczęliśmy od wprowadzenia projektu do którego zobowiązaliśmy się jako pierwszego w kampanii wyborczej, projektu powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego – wskazała.

W 2015 r. najniższa emerytura wynosiła 880 zł

Jak przypomniała, w 2015 r. kiedy powstał rząd Zjednoczonej Prawicy, Prawa i Sprawiedliwości, najniższa emerytura wynosiła ok. 880 zł.

- Pierwsza przełomowa decyzja to było podniesienie najniższej emerytury do tysiąca złotych. W tej chwili najniższa emerytura wynosi 1100 zł. Ten proces będzie kontynuowany, kolejna podwyżka – 1200 zł minimalnej emerytury – wyliczała.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zapowiada wzrost płacy minimalnej: od 2600 zł w 2020 r., do 4000 zł w 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 18:08
Podczas konwencji wyborczej PiS w Lublinie dużo zapowiedzi programowych dotyczyło wzrostu płac oraz dochodów pracowniczych. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował wzrost płacy minimalnej do 2600 zł od 2020 r., prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział jej dalszy wzrost do 4 tys. zł pod koniec 2023 r.
rozwiń zwiń