X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program „Współpraca” to rewolucja technologiczna w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:48
Środki na zwiększenie innowacyjności w polskim rolnictwie, przemyśle spożywczym i na obszarach wiejskich. Temu właśnie ma służyć program "Współpraca" wpisany do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O nowych rozwiązaniach mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Boczek, wicedyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim.
Audio
  • O programie "Współpraca" wpisanym do PROW na lata 2014-2020 mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Boczek, wicedyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim/Naczelna Redakcja Gospodarcza
Prawdopodobnie w sierpniu Strategia Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa zostanie przyjęta przez rząd.
Prawdopodobnie w sierpniu Strategia Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa zostanie przyjęta przez rząd.Foto: shutterstock

Program „Współpraca” można nazwać wyprost rewolucją w polskim rolnictwie. Ma skupiać najlepszych naukowców, rolników i przedsiębiorców. A zatem na jakim etapie jest realizacja tego przedsięwzięcia?

- Odbył się już jeden konkurs. Zgłosiło się 80 konsorcjów, które były zdecydowane wdrożyć różnego typu innowacje. Obecnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisuje umowy z poszczególnymi konsorcjami. Był też pilotaż. A w najbliższym czasie będzie ogłoszony konkurs, do którego przygotowują się już grupy z całej polski - wyjaśniła Katarzyna Boczek. 

Jak wyjaśniła, ORD stawia na usprawnienie przepływu informacji. Chodzi o to, żeby transfer wiedzy z nauki do rolnictwa przebiegał sprawniej. - Jeśli ktoś chciałby skorzystać z tego rozwiązania musi zawiązać konsorcjum nauki i rolników. Zachęcamy również ośrodki doradztwa rolniczego, żeby były partnerami w takich zespołach - wyjaśniła. 

Informacje na temat programu "Współpraca" dostępne są w ODR-ach. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo innowacje wieś
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: polska wieś musi odnaleźć się w biznesie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 12:10
- Polska wieś nie może być traktowana jak ubogi krewny, do którego trzeba dopłacać. Tym bardziej, że jako państwo nie mamy zbyt wielu innych argumentów eksportowych. A żywność mamy przyzwoitą - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Własnymi siłami - czyli przedsiębiorczość na wsi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 11:17
Podsumowano 18. edycję konkursu „Sposób na sukces”, organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Konkurs promuje rozwój przedsiębiorczości na wsi.
rozwiń zwiń