X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Współpraca nauki, biznesu i rolników. Powstają innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 13:30
Działanie „Współpraca” wdrażane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ma umożliwić współpracę rolników, naukowców, przedsiębiorców i doradców rolniczych. Tworzą oni tak zwane Grupy Operacyjne. Celem podejmowanych przez nie działań jest zwiększenie  udziału rolników w dochodach ze sprzedaży produktów poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do praktyki rolniczej.
Audio
  • Na temat wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do praktyki rolniczej - mówiła w radiowej Jedynce prof. Małgorzata Szczepanek z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Jedną z działających już grup jest „Pradawne ziarno”. - Moja grupa operacyjna łączy 10 podmiotów z czego liderem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Technologiczny w Bydgoszczy - wyjaśnia jej współzałożycielka i liderka, prof. Małgorzata Szczepanek z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy  w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim.

Grupa wyznaczyła sobie konkretne cele do zrealizowania.

- Pierwszym z nich jest opracowanie innowacyjnych technologii uprawy pszenic pierwotnych. Ziarno, które podlega badaniom pochodzi z naszej uczelni oraz z gospodarstw ekologicznych - wyjaśniła. 

W wyniku pilotażowego naboru przeprowadzonego w ubiegłym roku, na dofinansowanie może liczyć obecnie 17 grup. 10 z nich podpisało umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na realizację zaplanowanych operacji.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo wieś ARiMR

Czytaj także

Mniej fiskalizmu, więcej podatkowych bonusów. Prezydent podpisał ustawę o spółdzielniach rolników

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 12:50
Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustawa, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy mają wzmocnić rolę spółdzielczości w rolnictwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Programy wsparcia dla wsi i rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 12:35
Od 5 listopada do 4 grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków o uzyskanie pomocy przy inwestycjach, związanych z bioasekuracją w gospodarstwach, mającą chronić przed Afrykańskim Pomorem Świń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Wieś największym beneficjentem wejścia Polski do UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 10:25
Z okazji 100 lat polskiej niepodległości Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk przygotował okolicznościową publikację "Ciągłość i zmiana w rozwoju polskiej wsi", ukazującą w wielu aspektach przemiany na terenach wiejskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznie na śmietnik trafia 1,6 mld ton żywności, a 800 mln ludzi cierpi głód

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 13:20
Marnowanie żywności ma fatalny wpływ na klimat. W skali świata emisja CO2   związana z wyprodukowaniem żywności, trafiającej później na śmietnik, wynosi około 3 miliardów 490 milionów ton.
rozwiń zwiń