X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe przepisy to same korzyści dla Kół Gospodyń Wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 14:20
W połowie listopada weszła w życie Ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich. Zgodnie z uchwaloną nową regulacją, koła, które zarejestrują się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zyskają osobowość prawną, dzięki czemu będą mogły zarabiać i pozyskiwać dotacje. O sytuacji Kół Gospodyń Wiejskich  ze Stanisławem Andersem ze wsi Kołodzieje (w woj. pomorskim) rozmawia w radiowej Jedynce Tomasz Matusiak. 
Audio
  • O sytuacji Kół Gospodyń Wiejskich ze Stanisławem Andersem ze wsi Kołodzieje (w woj. pomorskim) rozmawiał w radiowej Jedynce Tomasz Matusiak/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

 -  Nowa ustawa to same korzyści. Obecnie Koła Gospodyń Wiejskich działały jako stowarzyszenia. Po wejściu w życie nowych przepisów trzeba wyrejestrować istniejące koła i zarejestrować w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - wyjaśniał Stanisław Anders. 

Żeby założyć koło musi powstać komitet założycielski oraz musi być co najmniej 10 osób. Trzeba też być mieszkańcem danej wsi. 

Co ważne członkami koła mogą być również mężczyźni. - A nawet powinni. Dlatego, że to nie tylko gotowanie. Warto byłoby połączyć działania kół z np. ochotniczą strażą pożarną. Koła Gospodyń Wiejskich zajmują się propagowaniem kultury na wsi. To kolebka życia na wsi.  - dodał. 

Zdaniem Stanisława Andersa, dzięki nowym przepisom, koła będą miały więcej możliwości i będą mogły rozwijać swoją działalność. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Tomasz Matusiak, kw 

Zobacz więcej na temat: wieś rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa: warto być rolnikiem. To jeden z najważniejszych zawodów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:42
Jan Krzysztof Ardanowski podsumował trzy lata działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego jest szefem od czerwca tego roku. Co w tym czasie udało się zrobić, a co pozostało jeszcze do poprawy? O to m.in. zapytała ministra Małgorzata Raczyńska-Weinsberg w programie Sztuka Słuchania. 
rozwiń zwiń