X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Europejscy rolnicy zarobili mniej. Powodem kapryśna aura

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 12:50
Spadają dochody europejskich rolników. Według danych Eurostatu - po rekordowym wzroście w 2017 roku, rzeczywiste dochody z działalnosci rolniczej obniżyły się o 3 proc. a przedsiebiorców o 7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.
Audio
  • Wojciech Petera, redaktor naczelny portalu polskawieś.pl, z którym rozmawiał Tomasz Matusiak - mówił w radiowej Jedynce o przyczynach spadku dochodów europejskich rolników.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce Wojciech Petera, redaktor naczelny portalu polskawieś.pl, z którym rozmawiał Tomasz Matusiak - największy spadek dochodów rolniczych był w Danii (15 proc.). W Polsce, na Litwie czy w Holandii spadek również był znaczny.

Wpływ - dodał ekspert - miała przede wszystkim kapryśna aura (powodzie, susze, wymarznięcia). Jak zauważył "rolnictwo to fabryka pod gołym niebem i tutaj nie wszystko jest zależne od człowieka".

Przyczyną niższych dochodów rolników w UE był także spadek zatrudnienia w całej Unii o 1,5 proc. oraz wzrost kosztów produkcji rolniczej, w tym cen nawozów i nasion.  

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak