X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister rolnictwa chce rozwiązywać problemy rolników z ich przedstawicielami

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 20:30
Minister rolnictwa Jan Krzyszof Ardanowski zadeklarował, że będzie rozwiązywał problemy rolników wspólnie z ich przedstawicielami. Rada Izb Rolniczych zapowiedziała, że nie będzie protestu zaplanowanego na czwartek 10 stycznia br.
Audio
  • Szef Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz o odwołaniu protestu/ Informacyjna Agencja Radiowa
  • Minister Jan Krzysztof Ardanowski o rozmowach z rolnikami/ Informacyjna Agencja Radiowa
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (P) i prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz (L) podczas briefingu w Ministerstwie Rolnictwa.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (P) i prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz (L) podczas briefingu w Ministerstwie Rolnictwa.Foto: PAP/Marcin Obara

Na wspólnej konferencji prasowej z prezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktorem Szmulewiczem minister powiedział, że premier Mateusz Morawiecki polecił mu podjęcie działań strukturalnych, które pozwolą na określenie i przezwyciężanie problemów rolnictwa.

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych poinformował, że ze względu na pozytywną reakcję premiera na postulaty Izby, postanowiła ona odwołać swoje zgromadzenie, zaplanowane na czwartek. Wiktor Szmulewicz dodał, że Krajowa Rada Izb Rolniczych chce zwołać "okrągły stół", poświęcony problemom rolnictwa. Prezes zaprosił do udziału w nim wszystkie organizacje rolnicze.

Rada Izb Rolniczych: Nie będzie czwartkowego protestu

Nie będzie zapowiadanego na czwartek protestu rolników. Informację o jego odwołaniu przekazał po południu na konferencji prasowej szef Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz. Jak mówił - na tę decyzję wpłynęła "wola współpracy" ze strony rządu.

Podczas spotkania Szmulewicz przekazał ministrowi listę postulatów rolników. Dotyczą między innymi wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych przez klęski żywiołowe i walki z afrykańskim pomorem świń.

Przedstawiciele organizacji rolniczych mieli w czwartek protestować przez kancelarią premiera. Pierwsze posiedzenie okrągłego stołu ma się odbyć w tym miesiącu.

IAR, NRG, kw  

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie są wnioski ze spotkania ministra rolnictwa z rolnikami?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 20:50
Konsultacje społeczne często nie uwzględniają uwag i opinii, dlatego będę dążył do tego, by decyzje dot. polskiego rolnictwa były uzgadniane ze światem rolniczym - zadeklarował w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Minister przyznał, że trzeba poprawić przepływ informacji pomiędzy resortem a związkami rolniczymi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa rozmawiał z rolnikami o sytuacji na rynku

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 18:23
Ostatnie dni w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi upływają na intensywnych spotkaniach i rozmowach ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z rolnikami. Wspólnie z przedstawicielami kolejnych organizacji omawiane są sytuacje na poszczególnych rynkach i podejmowane próby wypracowywania rozwiązań zaistniałych problemów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: w 2019 r. poprawa wizerunku polskiej żywności

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:00
Poprawa wizerunku polskiej żywności, zwiększenie produkcji rzepaku, a także roślin bobowatych, które mają stopniowo zastępować importowaną, genetycznie modyfikowaną, śrutę sojową - to plany resortu rolnictwa na 2019 rok. Sukcesem roku 2018 - według Jana Krzysztofa Ardanowskiego - była walka z ASF i zwrot akcyzy do paliwa rolniczego.   
rozwiń zwiń