more_horiz
Gospodarka

Dodatkowe pieniądze na dopłaty do rolniczych kredytów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 15:20
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła dodatkową pulę środków - 18,4 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów preferencyjnych dla rolników - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
Kredyty preferencyjne dla rolników mogą być przeznaczone m.in. na maszyny i urządzenia służących do produkcji rolnej.
Kredyty preferencyjne dla rolników mogą być przeznaczone m.in. na maszyny i urządzenia służących do produkcji rolnej.Foto: Pixabay

W ramach tych środków rolnik może starać się o kredyt przeznaczony na inwestycje w rolnictwie oraz wznowienie produkcji po szkodach wywołanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Na co można przeznaczyć kredyt?

Dodatkowe środki pozwolą uruchomić kredyty inwestycyjne w wysokości 3 mld zł, a dopłaty do ich oprocentowania wyniosą 10 mln zł. W przypadku tak zwanych kredytów „klęskowych” limit akcji kredytowej wynosi 1 mld zł, a dopłaty do ich oprocentowania 8,3 mln zł.

Kredyty preferencyjne mogą być przeznaczone m.in. na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych, działach specjalnych produkcji rolnej, przetwórstwie produktów rolnych, przetwórstwie ryb, skorupiaków i mięczaków oraz rybactwie śródlądowym, w tym na zakup gruntów rolnych, budowli i budynków jak również maszyn i urządzeń służących do produkcji rolnej.

Do kogo po rolniczy kredyt?

Kredyty dla rolników udzielają: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Bank S.A., a także w zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BGŻ BNP Paribas S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, PEKAO S.A., Santander Bank Polska S.A.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów są dostępne na stronie internetowej ARiMR: www.arimr.gov.pl, w zakładce „Pomoc krajowa”.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: kredyt ARiMR rolnictwo wieś
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak