X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będzie dodatkowe wsparcie inwestycji małych firm rolnych. Rząd przyjął ustawę

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 14:59
Rada ministrów przyjęła ustawę, która pozwoli mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego na otrzymanie dodatkowego wsparcia w finansowaniu ich inwestycji
Wsparcie z instrumentu finansowego umożliwi finansowanie znacznie szerszego zakresu operacji oraz kosztów (m.in. zakup zwierząt, roślin jednorocznych) niż jest to dozwolone w przypadku dotychczas stosowanego wsparcia dotacyjnego.
Wsparcie z instrumentu finansowego umożliwi finansowanie znacznie szerszego zakresu operacji oraz kosztów (m.in. zakup zwierząt, roślin jednorocznych) niż jest to dozwolone w przypadku dotychczas stosowanego wsparcia dotacyjnego. Foto: pixabay

Wprowadzone rozwiązania umożliwią stosowanie instrumentów finansowych (IF) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020).

Nowe rozwiązanie umożliwia dodatkowe finansowanie inwestycji

W praktyce oznacza to, że małe firmy wiejskie będą mogły wystąpić do zaangażowanych we wdrażanie IF banków z wnioskiem o kredyt preferencyjny objęty gwarancją ze środków instrumentu finansowego utworzonego w ramach PROW 2014-2020. Regulacja ta stwarza możliwości dodatkowego finansowania inwestycji.

Skorzystanie z instrumentu finansowego (IF) umożliwia kredytowanie większego zakresu operacji – np. zakupu zwierząt czy roślin

Wsparcie z instrumentu finansowego umożliwi finansowanie znacznie szerszego zakresu operacji oraz kosztów (m.in. zakup zwierząt, roślin jednorocznych) niż jest to dozwolone w przypadku dotychczas stosowanego wsparcia dotacyjnego.

Banki kredytujące inwestycje rolne otrzymają zabezpieczenie części ryzyka kredytowego

Dzięki gwarancjom, banki uzyskają zabezpieczenie części ryzyka kredytowego – do 80 proc. dla jednego kredytu.

Nowe rozwiązanie wygeneruje portfel kredytów na co najmniej  250 mln euro

Jak czytamy w komunikacie po posiedzeniu rządu, dzięki środkom PROW 2014-2020 –  planowanym do udostępnienia na instrumenty finansowe w wysokości 50 mln euro –  do końca 2023 r. zostanie utworzony portfel nowych kredytów na co najmniej 250 mln euro.

 Jeżeli zainteresowanie tą formą wsparcia będzie większe niż to oceniono, możliwe będzie zwiększenie puli środków na ten cel.

Korzystający ze wsparcia mogą łączyć gwarancje z nowego instrumentu oraz dotacje

Dopuszczalne będzie też łączenie gwarancji (uzyskanej z instrumentu finansowego) oraz dotacji na sfinansowanie inwestycji, z zachowaniem przestrzegania zasad udzielania pomocy publicznej.

 

Przyjęta regulacja zmienia ustawę o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz niektóre inne ustawy, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

 

Nowe regulacje mają obowiązywać z dniem następującym po dacie ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Komunikat RM, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakimi klientami banków są rolnicy i na co biorą kredyty?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 12:10
Polscy rolnicy unowocześniają swoje gospodarstwa. Zmiany te finansują przede wszystkim z dotacji unijnych, ale często również z kredytów zaciąganych w bankach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym są wiarygodność i zdolność kredytowa?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 09:25
Nasze kontakty z bankami są coraz częstsze, a instytucje finansowe wiedzą o nas coraz więcej. Jeśli np. chcemy wziąć kredyt, to bank dokładnie prześwietla naszą sytuację finansową. Tu istotne są dwa pojęcia - wiarygodność i zdolność kredytowa, które, choć są często mylone, nie są tożsame. O tym, co one znaczą, Aleksandra Tycner rozmawiała z Małgorzatą Wielińską z Biura Informacji Kredytowej.
rozwiń zwiń