more_horiz
Gospodarka

XXV Targi Rolnicze Agrotech w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:11
W Kielcach rozpoczynają się w piątek największe w Polsce i tej części Europy Targi Rolnicze AGROTECH. W tym roku to już 25 edycja.
Audio
  • O XXV Targach Rolniczych Agrotech w Kielcach, mówił w radiowej Jedynce Kamil Perz, dyrektor wydziału targów w Kielcach./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
W ekspozycji wyróżniają się ciągniki rolnicze oraz inne urządzenia niezbędne dla produkcji rolniczej.
W ekspozycji wyróżniają się ciągniki rolnicze oraz inne urządzenia niezbędne dla produkcji rolniczej. Foto: pixabay

W 2018 roku Targi odwiedziło 70 tysięcy osób, głównie rolników. To przede wszystkim dla nich jest ta impreza - poznają nowości zanim ukażą się w sprzedaży, uczestniczą w warsztatach, pokazach, konferencjach tematycznych.

Jak mówi w radiowej Jedynce Kamil Perz, dyrektor wydziału targów w Kielcach, w tegorocznej imprezie uczestniczy rekordowa liczba 750 firm z 25 krajów, którzy zaprezentują swoją ofertę na rekordowej powierzchni 70 tys. metrów kwadratowych.

W ekspozycji wyróżniają się ciągniki rolnicze oraz inne urządzenia niezbędne dla produkcji rolniczej. Dużą część targów zajmują urządzenia dla produkcji leśnej.

Na targach odbywają się też panele i konferencje poświęcone ważnym problemom – np. zatrudniania cudzoziemców w rolnictwie czy ograniczania azotu.

Aleksandra Tycner, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo targi Kielce
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak