X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie 2019. Rolnicy mogą już składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 12:36
Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie na ten rok. Formularze należy składać wyłącznie przez internet, za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Wniosku nie składają już rolnicy, którzy do wczoraj dostarczyli Agencji oświadczenia potwierdzające brak zmian w gospodarstwie w stosunku do ubiegłego roku.
Audio
  • Jolanta Dobiesz: po zalogowaniu się w aplikacji rolnik ma udostępniony swój wniosek z poprzedniego roku (IAR)
  • Jolanta Dobiesz: były obawy, że elektroniczna aplikacja się nie sprawdzi, ale się sprawdziła (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Africa Studio

Po zalogowaniu się w aplikacji rolnik ma udostępniony swój wniosek z poprzedniego roku. Jak wyjaśnia Jolanta Dobiesz z Departamentu Płatności Bezpośrednich Agencji, jeżeli nie zaszły żadne zmiany, to ubiegłoroczny wniosek jest aktualny. Korekty należy wprowadzić w przypadku zmian upraw, sprzedaży lub nabycia działek.

Aplikacja się sprawdza

Rolnicy już drugi rok z rzędu korzystają z aplikacji eWniosekPlus. Jolanta Dobiesz mówi, że Agencja obawiała się w ubiegłym roku, czy forma elektroniczna się sprawdzi.

- Na koniec kampanii byliśmy super zadowoleni, ponieważ 900 tysięcy wniosków zostało złożonych przez internet - podkreśliła. Dodała, że to również zasługa pracowników Agencji i ośrodków doradztwa rolniczego.

Gdzie szukać wsparcia?

Osoby, które nie mają dostępu do komputera lub mają problem z wypełnieniem wniosku w aplikacji mogą skorzystać z pomocy technicznej w biurach powiatowych Agencji.

Wnioski przyjmowane są do 15 maja. O dopłaty w Polsce wnioskuje ponad milion trzysta tysięcy rolników rocznie. Do 13 marca ponad 170 tysięcy osób złożyło oświadczenia zamiast wniosków.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: dopłaty bezpośrednie rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-wnioski na dopłaty bezpośrednie tak jak rok temu. Senat przyjął nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:55
Senat poparł w czwartek nowelizację ustawy dot. płatności bezpośrednich. Nowe przepisy umożliwiają składanie e-wniosków na takich samych zasadach jak w ubiegłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwartek ostatnim dniem składania oświadczeń o dopłaty bezpośrednie w formie papierowej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 11:27
Jeszcze tylko w czwartek rolnicy mogą złożyć papierowe oświadczenie zamiast wniosku o dopłaty bezpośrednie. Oświadczenie składają rolnicy, u których w ostatnim roku nie było zmian w gospodarstwie.
rozwiń zwiń