X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program "Restrukturyzacja małych gospodarstw: wnioski od 31 maja

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 11:00
Od końca maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników, którzy chcą skorzystać z pomocy finansowej w ramach programu "Restrukturyzacji małych gospodarstw".
Audio
  • O pomocy na restrukturyzację małych gospodarstw rolnych mówi w radiowej jedynce Sławomir Piotrowski, dyr. Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego./Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Po otrzymaniu pomocy rolnik powinien prowadzić gospodarstwo przez okres co najmniej 5 lat.
Po otrzymaniu pomocy rolnik powinien prowadzić gospodarstwo przez okres co najmniej 5 lat.Foto: Glow Images/East News

− Nowy nabór obejmie również osoby nieubezpieczone w KRUS, mówi Sławomir Piotrowski, dyr. Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w rozmowie z Tomaszem Matusiakiem.

Jak wyjaśnia, pomoc będzie w postaci premii wypłacana w dwóch etapach – 80 proc. po spełnieniu warunków określonych w decyzji o przyznaniu pomocy, pozostałe 20 proc. po poprawnej realizacji biznes planu.

− Pomoc może zostać przeznaczona na zakup nowych maszyn czy urządzeń, a także na budowę czy przebudowę budynków służących produkcji rolniczej oraz na powiększenie gospodarstwa poprzez zakup gruntów, założenie sadów czy plantacji czy powiększenie stada podstawowego – wyjaśnia gość radiowej Jedynki.

Jednocześnie przypomina, że po otrzymaniu pomocy rolnik powinien prowadzić gospodarstwo przez okres co najmniej 5 lat, zrealizować biznesplan oraz osiągnąć wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tysięcy euro i o co najmniej 20 procent zwiększyć poziom gospodarstwa od stanu wyjściowego.

Formularz wniosku o przyznanie pomocy będzie dostępny na stronie internetowej ARiMR. Wnioski można składać od 31.05 do 29.06.

Tomasz Matusiak, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo finanse ARiMR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak