X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do północy można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Spóźnienie będzie kosztować

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 10:44
Dziś mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Z dopłat może skorzystać łącznie około 1,3 miliona rolników.
Audio
  • Jolanta Dobiesz: rolnicy powinni sprawdzić, czy ich wnioski zostały wysłane (IAR)
Dzięki wynalazkowi firmy Nexbio rolnicy być może będą mniej pryskać owoce i warzywa, które potem trafiają na nasze stoły
Dzięki wynalazkowi firmy Nexbio rolnicy być może będą mniej pryskać owoce i warzywa, które potem trafiają na nasze stołyFoto: Fotokostic/Shutterstock.com

Jolanta Dobiesz z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiedziała na antenie TVP, że wiele wniosków składanych drogą elektroniczną pozostawiono w trybie roboczym.

- Są to wnioski, nad którymi już rolnicy pracowali, ale one nie są już wysłane do agencji. Stąd prośba do rolników, aby jeszcze raz się zalogowali i sprawdzili, czy mają potwierdzenie przyjęcia wniosku o dopłaty za rok 2019 - zaapelowała.

Najlepiej zdążyć na czas

Do złożonych już wniosków do 15 czerwca można składać korekty. Wysłanie wniosku po terminie będzie skutkować obniżeniem dopłaty - o 1 procent za każdy dzień roboczy.

W tym roku do rozdysponowania na dopłaty bezpośrednie jest prawie 15 miliardów złotych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo dopłaty bezpośrednie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie pół mln rolników nie złożyło jeszcze wniosku o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:02
15 maja mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 r., tymczasem jeszcze ok. 500 tys. rolników nie przekazało swojego wniosku - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie dni na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. Lepiej zdążyć na czas

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 13:38
W piątek, 31 maja mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie przez rolników - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie dopłaty otrzymują z UE polscy rolnicy? Jak wypadamy na tle Europy?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 20:17
- Wspólna polityka rolna ma zapewnić europejskim produktom rolnym konkurencyjność na rynku międzynarodowym, a europejskiemu, polskiemu rolnikowi ma zagwarantować, że będzie w swoim gospodarstwie osiągał zyski - powiedział Mirosław Maliszewski podczas eksperckiej "Debaty Jedynki" poświęconej sprawom rolnictwa we wspólnocie. W dyskusji uczestniczyli także Zofia Krzyżanowska, Jarosław Sachajko i Jerzy Zająkała. 
rozwiń zwiń