X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Resort środowiska pomoże zagospodarować odpady rolnicze. Wkrótce ruszy nowy program

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 12:50
Rolnicy mają duży kłopot z zagospodarowaniem odpadów powstających w gospodarstwie takich jak folia, sznurek, beczki czy siatki. Resort środowiska już zapowiada spore zmiany w prawie w tej kwestii. Obecnie rolnik ma obowiązek zagospodarowania odpadów tego typu na własny koszt, na przykład zlecając to firmie, posiadającej odpowiednie zezwolenie. To ma się zmienić.
Audio
  • Resort środowiska pomoże zagospodarować odpady rolnicze (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alona Siniehina

Redaktor naczelny portalu polskawies24.pl Wojciech Petera przyznaje, że teraz wielu rolników ma poważne problemy z tym, co zrobić z takimi odpadami, bo po prostu nikt od nich nie chce tego odebrać, a zakopać przecież tego nie mogą.

- Rolnicy wielokrotnie apelowali to władz, żeby rozwiązać tym problem, bo firmy utylizacyjne nie są zainteresowane odbieraniem tych odpadów - podkreśla Wojciech Petera.

Resort chce rozwiązać problem

Jak jednak zastrzega ekspert, głos rolników został wysłuchany i minister Henryk Kowalczyk zapowiedział uruchomienie programu usuwania folii i innych odpadów, pochodzących z działalności rolniczej. Program na początku będzie miał charakter pilotażowy, a utylizacją odpadów mają zajmować się samorządy, czyli gminy.Resort środowiska przeznaczył na ten cel około 10 milionów złotych. Nabór ma mieć charakter ciągły.

- Dzięki wsparciu ministerstwa ze wsi w końcu znikną te góry śmieci, a rolnicy będą mogli spać spokojnie - zaznacza Wojciech Petera.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo środowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą zmiany w ochronie roślin. Chodzi o przepisy eksportowe

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 09:58
Ustawa o ochronie roślin będzie znowelizowana. Rząd przyjął już jej projekt. Zmiany są konieczne ze względu na wschodzenie polskich eksporterów na rynki trzecie - tłumaczy Bogusław Rzeźnicki z Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w Ministerstwie Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog to nie tylko problem miast. Na wsi nie jest lepiej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:04
Jutro w Grodnie koło Miedzyzdrojów początek III Międzynarodowej Konferencji Energia, Środowisko, Rolnictwo. Głównym tematem spotkania będzie "Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alarm dla planety. Ziemia traci biologiczną różnorodność przez rabunkową gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 12:20
Do 2050 roku mniej niż 10 proc. ziemskiego lądu będzie wolne od śladów ingerencji człowieka. To będzie koniec różnorodności biologicznej na planecie wynika z  Living Planet Report 2018 organizacji WWF.
rozwiń zwiń