X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Poprawa jakości gleby. Władze dopłacą do wapnowania

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 13:35
300 mln zł - taką kwotę przez najbliższe trzy lata rząd przeznaczy na wapnowanie gleb. Dofinansowanie będzie zależało od wielkości gospodarstwa. Dzięki wapnowaniu gleb, rośliny lepiej przyswoją składniki pokarmowe i będą bardziej odporne na suszę - mówi Sławomir Piotrowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
Audio
  • Władze dopłacą do wapnowania gleb (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Rozmówca NRG wyjaśnia, że wapnowanie pomaga w regulacji kwasowości gleby i poprawia dostępność składników mineralnych dla roślin. Przy zachowaniu odpowiedniego pH rośliny będą szybciej rosnąć i lepiej rozwijać.

Sławomir Piotrowski dodaje, że w przypadku gospodarstw do 25 hektarów, rolnicy mogą liczyć na 300 złotych dopłaty do tony składnika do wapnowania. W przypadku większych gospodarstw, dopłaty będą wynosiły 200 złotych.

Dotychczas z dopłat do wapnowania gleb kwaśnych mogli korzystać rolnicy z woj. śląskiego. Na ten cel w 2018 roku zostało przeznaczonych 800 tys. złotych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Resort środowiska pomoże zagospodarować odpady rolnicze. Wkrótce ruszy nowy program

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 12:50
Rolnicy mają duży kłopot z zagospodarowaniem odpadów powstających w gospodarstwie takich jak folia, sznurek, beczki czy siatki. Resort środowiska już zapowiada spore zmiany w prawie w tej kwestii. Obecnie rolnik ma obowiązek zagospodarowania odpadów tego typu na własny koszt, na przykład zlecając to firmie, posiadającej odpowiednie zezwolenie. To ma się zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: wnioski o wsparcie lasów do 12 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 07:44
Do 12 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski dla chętnych otrzymania wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.
rozwiń zwiń