X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

25 lat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: ponad 300 mld zł dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:08
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od 25 lat wspiera przemiany na polskiej wsi. Przez ten czas, przez Agencję, na obszary wiejskie trafiło ponad trzysta 300 mld zł.
Audio
  • O wielkiej roli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Modernizacji w modernizacji polskie wsi w radiowej Jedynce./Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Do Porozumienia Rolniczego zgłosiło się łącznie 168 organizacji rolniczych.
Do "Porozumienia Rolniczego" zgłosiło się łącznie 168 organizacji rolniczych.Foto: shutterstock, Aleksandar Malivuk

Ostatnie dwadzieścia pięć lat to czas zmian na polskiej wsi. Przez ćwierć wieku zmieniały się zarówno gospodarstwa jak i przemysł rolno spożywczy.

Łącznie przez 25 lat agencja wypłaciła rolnikom z budżetu krajowego ponad 25 mld zł i mówi prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger, złożyły się na nie płatności pierwszego i drugiego filara polityki rolnej jak i rybackiej.

Jak dodaje, przed Agencją kolejna siedmioletnia perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej.

Agencja rozdysponowała również dla polskich rolników ponad 300 mld z unijnych programów.

ARiMR unijną agencją płatniczą

− Wraz z wejściem Polski do UE Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stała się agencją płatniczą w ramach spójnej polityki rolnej, jedną z największych w Europie, podkreśla minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.


Przez ARiMR wpłynęły na polską wieś setki miliardów złotych

Jak wymienia, pracuje w niej ponad 11 tys. pracowników, ma doskonale rozbudowaną sieć informatyczną.

I podkreśla, że przez Agencję wpłynęły na polską wieś olbrzymie środki finansowe, które zostały wykorzystane na inwestycje, nowe technologie w przetwórstwie spożywczym, które zmieniły polskie rolnictwo.

− Jest ono dzięki temu bardziej konkurencyjne, wobec rolnictwa w Unii Europejskiej, również – na świecie, mówi minister Ardanowski.

Zapowiedź wypłaty środków dla najmniejszych gospodarstw rolnych
Szef resortu rolnictwa dodaje, że ministerstwo chce umożliwić skorzystanie ze wsparcia unijnego tym rolnikom, którzy dotąd nie mogli sobie na to pozwolić.

Zapowiada, że w nowej perspektywie pojawią się programy wsparcia dla mniejszych gospodarstw rolnych.

Dlatego, podkreśla, tak środki unijne jak i krajowe mają wspierać całe polskie rolnictwo a także całą polską wieś, w tym przemiany dotyczące jakości życia, infrastruktury.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Agencja została wyznaczona przez rząd do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem programów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych.

Tomasz Matusiak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "Restrukturyzacja małych gospodarstw: wnioski od 31 maja

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 11:00
Od końca maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników, którzy chcą skorzystać z pomocy finansowej w ramach programu "Restrukturyzacji małych gospodarstw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: wnioski o wsparcie lasów do 12 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 07:44
Do 12 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski dla chętnych otrzymania wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.
rozwiń zwiń