X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezydent Andrzej Duda na gali AgroLigi: polskie rolnictwo to fundament naszego bezpieczeństwa żywnościowego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 16:00
Rolnictwo to ważna gałąź polskiej gospodarki i jest fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego - podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas gali AgroLigi 2018.
Prezydent Andrzej Duda (C), minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (P) i laureat nagrody w kategorii firmy Tomasz Stypułkowski (L) z Roltoma podczas uroczystej Gali AgroLigi 2018, 10 bm. w Belwederze. Prezydent uhonorował najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej i wyróżniających się rolników. Konkurs AgroLigi jest or
Prezydent Andrzej Duda (C), minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (P) i laureat nagrody w kategorii firmy Tomasz Stypułkowski (L) z Roltoma podczas uroczystej Gali AgroLigi 2018, 10 bm. w Belwederze. Prezydent uhonorował najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej i wyróżniających się rolników. Konkurs AgroLigi jest orFoto: PAP/Tomasz Gzell

W Belwederze po raz 26. przyznane zostały nagrody ArgoLigi - konkursu, w którym wyróżniani są najlepsi rolnicy oraz firmy z sektora rolnego w Polsce. W uroczystości brali udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Prezydent podkreślił w przemówieniu podczas uroczystości, że rolnicy biorący udział w konkursie rozwijają "niezwykłą gałąź polskiej gospodarki, gałąź, która jest absolutnym fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego".

Dodał, że polscy rolnicy oraz osoby związane z agrobiznesem, rozwijając swoje gospodarstwa, zakłady, mimo różnych trudności - w tym pogodowych - wpływają na rozwój gospodarczy kraju.

Andrzej Duda wskazał, że polscy rolnicy nie mają się czego wstydzić, a krajowe gospodarstwa mogą być pokazywane jako wzór dla innych.

Mistrzami AgroLigi 2018 właściciele gospodarstwa rybackiego z Bełżca

Mistrzami krajowymi AgroLigi 2018 zostali Antoni Kuśmierczak, Anna Kuśmierczak-Kuceł oraz Ireneusz Kuśmierczak, którzy w Bełżcu (woj. lubelskie) prowadzą 125-ha gospodarstwo rybackie specjalizujące się w hodowli m.in. karpia, amurów, linów, szczupaków, sandaczy. Gospodarstwo udostępnia też stawy dla wędkarzy.

 

Tytuł mistrza dla firmy handlującej sprzętem rolniczym

W kategorii firma tytułem mistrza uhonorowana została firma Roltoma Tomasz Stypułkowski w Sokołach (woj. podlaskie). Przedsiębiorstwo od 2006 roku zajmuje się zaopatrzeniem w maszyny rolnicze i zapewnia części zamienne do nich.

Podczas uroczystości w Belwederze w ramach AgroLigi 2018 wyróżniono ponadto 15 rodzinnych gospodarstw rolnych i 14 rolniczych firm.

W konkursie AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 roku, wzięło udział do tej pory blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm. Od 2008 roku honorowy patronat nad galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: rolnictwo firmy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak