X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Bank Danych o Lasach: informacje dla fachowców i turystów

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 14:33
W Ministerstwie Środowiska, została podpisana umowa pomiędzy Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych a Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej na utrzymanie i rozwój Banku Danych o Lasach.
Audio
  • − Bank Danych o Lasach jest dostępny dla wszystkich w formie portalu i aplikacji na telefony - mówi Krzysztof Trębski z Biura Prasowego Lasów Państwowych. /Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Wśród danych zamieszczonych w Banku znajdują się m.in. informacje o składzie gatunkowym danego obszaru leśnego, wiek drzew a także informacja o urządzeniach turystycznych  miejscach na ogniska, biwakach
Wśród danych zamieszczonych w Banku znajdują się m.in. informacje o składzie gatunkowym danego obszaru leśnego, wiek drzew a także informacja o urządzeniach turystycznych – miejscach na ogniska, biwakachFoto: shutterstock, SHELIAKIN MAKSIM

Lasy Państwowe przeznaczą na ten cel 17,5 mln zł.

Bank Danych o Lasach dostępny w tablecie i smartfonie

− Bank Danych o Lasach jest dostępny dla wszystkich w formie portalu i aplikacji na telefony - mówi Krzysztof Trębski z Biura Prasowego Lasów Państwowych.

Jakich informacji szukać w Banku?

Jak jednocześnie wyjaśnia, w Banku Danych o Lasach znajdują się in formacje o każdym obszarze leśnym w Polsce – tak państwowych jak i prywatnych.

−Wśród danych zamieszczonych w Banku znajdują się m.in. informacje o składzie gatunkowym danego obszaru leśnego, wiek drzew a także informacja o urządzeniach turystycznych – miejscach na ogniska, biwakach, a także aktualizowane dwa razie dziennie miejsca, gdzie występują zagrożenia pożarowe, mówi gość radiowej Jedynki.

Umowa podpisana między Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych a Biurem Urządzania Lasu i Geodezji będzie obowiązywała do roku 2023.

Tomasz Matusiak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak