X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wypadki przy pracach w rolnictwie częściej niż w innych działach gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 07:30
Tylko w pierwszym kwartale tego roku doszło do ponad 3 400 wypadków podczas prac polowych, a są to tylko wypadki zgłoszone - informuje rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska.
Audio
  • Danuta Rutkowska: przyczyną wypadków w rolnictwie najczęściej są pośpiech, zmęczenie i nieuwaga ale też niewiedza i lekkomyślność (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wypadki w rolnictwie zdarzają się częściej niż w innych działach gospodarki. Ich przyczyną są najczęściej pośpiech, zmęczenie i nieuwaga ale też niewiedza i lekkomyślność. Wśród poszkodowanych są także dzieci.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Danuta Rutkowska podkreśla, że podstawą bezpiecznych żniw jest zadbanie o bezpieczeństwo. Ważne jest by maszyny były sprawne, posiadały osłony części ruchomych i były obsługiwane przez trzeźwe, rozsądne osoby.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo bezpieczeństwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KRUS zwraca uwagę na kwestię bezpieczeństwa w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 08:36
Zajmowanie się rolnictwem pozostaje ciągle jedną z najbardziej niebezpiecznych profesji. Dlatego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi zakrojone na  dużą skalę działania promujące przestrzeganie zasad BHP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIP bierze pod lupę bezpieczeństwo na wsi. Jest sporo nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 16:33
Brak osłon i zabezpieczeń maszyn i urządzeń rolniczych, niestosowanie drabin i podestów przy pracach na wysokości oraz niewłaściwa obsługa zwierząt to główne przyczyny wypadków przy pracach na roli. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. Tylko w pierwszym kwartale tego roku na wsi było prawie 4 tysiące wypadków, w ktorych życie straciło 27 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KRUS chce zadbać o bezpieczeństwo rolników. Jest nowa kampania

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 14:18
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała kampanię "Wizja Zero" w rolnictwie. Jej głównym celem jest zmniejszenie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Aby ten cel osiągnąć, potrzebna jest prewencja.
rozwiń zwiń