X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W ME powstał nowy zespół. Zajmie się wprowadzaniem w życie ustawy ws. cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 11:58
Ministerstwo Energii poinformowało, że minister Krzysztof Tchórzewski powołał zespół, który zajmie się wdrażaniem ustawy, zapobiegającej podwyżkom cen prądu w tym roku. Wyższych rachunków ma nie być m.in. ze względu za obniżkę akcyzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Resort w komunikacie podkreśla, że spółki energetyczne "są zobowiązane do zaoferowania cen i stawek opłat na poziomie 2018 roku".

- Najpóźniej 31 marca br. muszą zostać zmienione umowy wprowadzające podwyżki, które zostały zawarte w II połowie 2018 roku - czytamy.

Według Ministerstwa Energii głównym zadaniem nowego zespołu będzie "przygotowanie mechanizmów i narzędzi służących do wdrożenia przepisów ustawy". W jego skład wejda przedstawiciele resortu, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Zamówień Publicznych, UOKiK-u i reprezentanci sprzedawców i dystrybutorów prądu.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowelizacja ustawy dot. cen prądu opublikowana w Dzienniku Ustaw

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 21:50
Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Rząd przygotował przepisy, dzięki którym w przyszłym roku nie wzrosną rachunki za energię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ME o cenach prądu: to nie pomoc publiczna

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:20
Rozwiązania, wprowadzone w ustawie dotyczącej cen prądu, nie są pomocą publiczną, bo oddziaływują na wszystkie podmioty na rynku energii elektrycznej, ustawa nie zmienia zasad rynku konkurencyjnego i jest zgodna z prawem UE - poinformowało Ministerstwo Energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tchórzewski o ustawie ws. cen prądu: zamrożenie cen nie stanowi pomocy publicznej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 07:34
- Zamrożenie cen w ustawie dot. cen prądu nie stanowi pomocy publicznej - zapewnił na antenie Radia Maryja minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Pomoc publiczna przynosi korzyść wybranym podmiotom, natomiast my wszystkich traktujemy jednakowo - wyjaśnił.
rozwiń zwiń