X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska poprawia wyniki. Coraz więcej odpadów trafia do recyklingu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:04
Polska rokrocznie osiąga coraz wyższe poziomy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu; priorytetem jest osiągnięcie wymaganego celu 50 proc. recyklingu w 2020 r. - powiedział wiceminister środowiska Sławomir Mazurek podczas polsko-niemieckiego spotkanie wiceministrów w Berlinie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Wiceminister Mazurek uczestniczył w środę w Berlinie z niemieckim sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego Jochenem Flasbarthem, podczas Agrarkongresu poświęconego bioróżnorodności i rolnictwu.

- Współpraca dwustronna między Polską a Niemcami w dziedzinie ochrony środowiska jest prowadzona regularnie i w sposób efektywny. Dlatego pragnę również podziękować za niemieckie wsparcie w pracach nad pakietem katowickim (Katowice Rulebook) w trakcie 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych COP24. Odnieśliśmy wspólnie wielki sukces – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister Mazurek.

Jak dodał, "obecnie o dobrych stosunkach Polski i Niemiec w dziedzinie szeroko pojętej ochrony środowiska, świadczy intensywność współpracy resortów środowiska oraz kontaktów na różnym szczeblu".

Ponadto, w trakcie spotkania obaj ministrowie podsumowali niedawny szczyt klimatyczny w Katowicach.

W komunikacie przekazano, że podczas rozmów delegacje wymieniły się również informacjami i doświadczeniami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

- W 2017 r. wprowadzono w Polsce jednolite standardy selektywnego zbierania odpadów komunalnych w całym kraju. Z perspektywy gospodarki o obiegu zamkniętym rozporządzenie zwiększa poziomy osiąganego w Polsce poziomu recyklingu. Zdajemy sobie sprawę z wyzwania, jakim jest realizacja zobowiązań UE do osiągnięcia wymaganych poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych - czytamy.

Jak dodano, jednocześnie wiceminister Mazurek podkreślił, że rokrocznie Polska osiąga coraz wyższe poziomy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu. - Priorytetem jest aktualnie osiągnięcie wymaganego celu 50 proc. recyklingu w 2020 r. - napisano.

PAP, kw 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak