X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa Nord Stream 2 będzie trudniejsza? Europosłowie biorą pod lupę dyrektywę gazową

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 08:29
Nord Stream 2 ma podlegać unijnemu prawu. Dziś projektem nowelizacji dyrektywy gazowej zajmie się Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego. Wedle projektu, Niemcy będą negocjować z Rosją zastosowanie unijnych przepisów do gazociągu. Negocjacje może przejąć też Komisja Europejska.
Audio
  • Nord Stream 2 jednak będzie podlegać unijnemu prawu? (Karolina Mózgowiec/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Znowelizowana dyrektywa może wpłynąć na opóźnienie budowy gazociągu, a później na jego mniejszą rentowność - wyjaśnia Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert. Jak dodaje, daje ona stronie polskiej na przykład możliwość kwestionowania inwestycji w sądzie, a zanim sąd nie rozstrzygnie sprawy, to np. nie będzie można przesyłać przez gazociąg gazu.

Kiedy powstanie gazociąg?

Dyrektywa powinna zostać znowelizowana późną wiosną. Nord Stream 2 ma powstać do końca tego roku, ale juz teraz widać opóźnienie.

- Gazociąg miał być gotowy do 2019 roku, ale może się okazać, że powstanie w 2020 lub 2021 roku, a są nawet analizy, który mógłby powstać kilka lat później - wskazuje Wojciech Jakóbik. Zastrzega przy tym, że polskiej dyplomacji bardzo trudno będzie zablokować samą inwestycję.

Konsorcjum budujące gazociąg - wg doniesień Financial Times - juz planuje obejście dyrektywy gazowej. Rozważa, by przekazać ostatnie 50 km rurociągu na niemieckich wodach terytorialnych odrębnej spółce, która odpowiadałaby też za zarządzanie tym odcinkiem. Pozostała część liczącego blisko 1200 km długości połączenia gazowego przez Morze Bałtyckie z Rosji do Niemiec pozostałaby w ten sposób poza jurysdykcją Unii Europejskiej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Karolina Mózgowiec, md

Zobacz więcej na temat: Nord Stream 2
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ważna decyzja komisji Parlamentu Europejskiego ws. dyrektywy gazowej. Ważą się losy Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 06:35
Komisja energii i przemysłu Parlamentu Europejskiego ma dziś zatwierdzić wyniki negocjacji w sprawie zmian w dyrektywie gazowej dotyczącej Nord Stream 2. Przedstawiciele unijnych krajów i europarlamentu uzgodnili nowelizację w ubiegłym miesiącu.
rozwiń zwiń