X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

VI Kongres Polska Chemia. Dyskusja o przyszłości energetyki i surowców

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 13:49
Co i czy w ogóle zastąpi konwencjonalne surowce? - to jeden z tematów VI Kongresu Polska Chemia, który odbywa się w Płocku. Eksperci zauważają coraz większe zainteresowanie paliwami alternatywnymi.
Audio
  • Jarosław Wajer: koszty wytwarzania elektroenergetyki rosną z uwagi na różne kwestie - związane na przykład z koniecznymi inwestycjami i cyberbezbieczeństwem, którego koszt jest znaczny (IAR)
  • Jarosław Wajer: trzeba się przygotowywać do tego co będzie za 20-30 lat w branży energetycznej (IAR)
W czerwcu tego roku polskie kopalnie wydobyły 4,7 mln ton węgla
W czerwcu tego roku polskie kopalnie wydobyły 4,7 mln ton węglaFoto: shutterstock

Jeden z gości płockiego spotkania Jarosław Wajer z firmy doradczej EY powiedział, że widoczne są trendy zastępowania paliw kopalnianych paliwami alternatywnymi. Podkreślił jednak, że w przypadku naszego kraju, węgiel przez następne lata również będzie potrzebny, bo stanowi podstawę polskiego miksu energetycznego i nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień go zastąpić. Natomiast - jak dodał - trzeba się przygotowywać do tego co będzie za 20-30 lat.

Koszt produkcji energii rośnie

Jarosław Wajer dodał, że koszty wytwarzania elektroenergetyki rosną z uwagi na różne kwestie - związane są na przykład z koniecznymi inwestycjami i cyberbezbieczeństwem, którego koszt jest znaczny. Podkreślił, że z drugiej strony, jeżeli myśli się o technologiach odnawialnych to ich ceny spadają.

Zaznaczył, że są prognoz wskazujące, że w Europie już w 2023 roku koszt wyprodukowania energii ze źródeł odnawialnych i rozproszonych będzie niższy niż koszt wyprodukowania energii z systemów krajowych.

Patronem medialnym Kongresu jest VI Polskie Radio 24.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: energetyka energia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energetyka jądrowa. Musimy szybko dokonać wyboru

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 15:10
W Polsce od lat dyskutowane są plany budowy pierwszej elektrowni jądrowej. Sięgają one początku lat 80. zeszłego wieku, ale na razie niewiele z nich wynikało. Ponad 35 lat próbujemy postawić elektrownię atomową, choć świat powoli, ale nie zupełnie, odchodzi od atomu i skupia się na energetyce odnawialnej. Uznano ją za najbardziej perspektywiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska energetyka przyszłości. Minister Energii o polskich priorytetach

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 18:00
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz podsekretarz stanu w ME Tomasz Dąbrowski wzięli udział w posiedzeniu Rady UE ds. Energii, które odbyło się w Brukseli. Głównym zagadnieniem obrad była dyskusja o propozycji Komisji Europejskiej ws. zeroemisyjnej gospodarki UE do 2050 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo energetyczne Polski z niejasnym interesem w tle

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:43
– Pojawienie się takiej linii dystrybucyjnej w portfelu Enei było pewną anomalią. Poza tym transakcja ta nie miała sensu biznesowego – ocenił Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego. W 2011 roku spółka Enea podpisała zaskakującą umowę na przesył prądu. Dlaczego budzi ona kontrowersje? Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski?
rozwiń zwiń