X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o cenach energii

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 13:36
W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o cenach energii - Komisja ds. Spraw Energii i Skarbu Państwa przyjęła w pierwszym czytaniu ten dokument. Został on skierowany do dalszych prac w parlamencie.
Audio
  • Krzysztof Tchórzewski: w ciągu pięciu miesięcy odbyło się kilkanaście spotkań w Brukseli, na których przedstawiciele resortu przedstawiali szczegółowe informacje przedstawicielom Komisji Europejskiej odnośnie sytuacji na rynku energii w Polsce (IAR)
  • Maciej Małecki: podstawowy cel ustawy przyjętej w grudniu pozostaje bez zmian: chodzi o ochronę Polaków przed wzrostem cen energii elektrycznej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, AphichetC

Zgodnie z nowelizacją ceny dla gospodarstw domowych mają być zamrożone na poziomie z czerwca 2018 roku, podobnie w przypadku m.in. jednostek samorządu terytorialnego, szpitali oraz mikro i małych firm. Natomiast średnie i duże przedsiębiorstwa mają płacić od 1 lipca ceny rynkowe, ale potem mogą ubiegać się o pomoc - o zwrot wyższych kosztów - na zasadach de minimis (to wsparcie publiczne dla firm). 

Przewodniczący Komisji poseł Maciej Małecki powiedział, że podstawowy cel ustawy przyjętej w grudniu pozostaje bez zmian: chodzi o ochronę Polaków przed wzrostem cen energii elektrycznej.

Ustawa dobrze skonsultowana

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że Ministerstwo popiera projekt tej ustawy. Dodał, że w ciągu pięciu miesięcy odbyło się kilkanaście spotkań w Brukseli, na których przedstawiciele resortu przedstawiali szczegółowe informacje przedstawicielom Komisji Europejskiej odnośnie sytuacji na rynku energii w Polsce. Podkreślił, że obecnie ponad 90 procent odbiorców końcowych nie płacić wyższych cen za energię elektryczną niż w 2018 roku.

- Umowy pozostałych odbiorców zostaną dostosowane na przełomie lipca i sierpnia z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku" - wyjaśnił.

Dodał, że w sumie za pierwsze półrocze w kieszeniach Polaków - obywateli i przedsiębiorców zostanie około 4 mld złotych, które bez ustawy z 28.12.2019 musiały by być skierowane na podwyżki cen energii".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: energetyka prąd Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekompensaty za wzrost cen prądu dla firm i samorządów: szansa na konsensus z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:07
Minister energii jest blisko uzgodnienia ostatecznego konsensusu z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za ceny prądu - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że dla gospodarstw domowych ceny będą utrzymane mniej więcej na poziomie poprzedniego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o cenach prądu. Rozmowy z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 15:50
W środę odbędzie się kolejna tura rozmów przedstawiciel Ministerstwa Energii i Komisji Europejskiej w sprawie ustawy o cenach prądu. Według ME, spotkanie ma charakter roboczy i jest częścią stałych kontaktów, jakie utrzymują ministerstwo i Komisja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt o rekompensatach dla branż energochłonnych przyjęty

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:15
Komitet Stały Rady Ministrów zaakceptował projekt ustawy o rekompensatach za wzrost cen energii dla branż energochłonnych - poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Projekt trafi teraz pod obrady rządu.
rozwiń zwiń