X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Strategia energetyczna państwa ma być przyjęta przed końcem kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:28
Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku będzie przyjęta do końca kadencji Sejmu - poinformował wiceminister energii Tadeusz Skobel. Wiceszef resortu był gościem Forum Energetyki Gazety Polskiej.
Audio
  • Tadeusz Skrobel: uwagi, które napłynęły, zmienią kształt dokumentu (IAR)
  • Tadeusz Skrobel: w ciągu miesiąca powinna zakończyć się analiza uwag nadesłanych w konsultacjach społecznych (IAR)
Wiele funduszy sygnalizuje brak gotowości do finansowania energetyki konwencjonalnej, widząc, że to jest przeszłość, nie przyszłość.
Wiele funduszy sygnalizuje brak gotowości do finansowania energetyki konwencjonalnej, widząc, że to jest przeszłość, nie przyszłość.Foto: Pixabay

Wiceminister w rozmowie z powiedział, że w ciągu miesiąca powinna zakończyć się analiza uwag nadesłanych w konsultacjach społecznych. Po zakończeniu analizy uwag konieczne będzie przygotowanie raportu oddziaływania na środowisko. To, zdaniem wiceministra, powinno zająć około kwartału. Dopiero potem dokumentem będzie mógł zająć się rząd.

Będziemy potrzebowali więcej prądu

Minister zastrzegł, że uwagi, które napłynęły, zmienią kształt dokumentu. Wiadomo, że inne będą szacunki dotyczące zapotrzebowania na energię elektryczną w najbliższych latach. Z informacji IAR wynika, że zapotrzebowanie to będzie niższe, niż wcześniej sądzono.

Podczas swojego wystąpienia podczas Forum Energetyki Gazety Polskiej wiceminister energii Tadeusz Skobel mówił między innymi, że przewidywany wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną będzie pokrywany z tak zwanych źródeł niskoemisyjnych. W przyszłości Polska ma korzystać z 6 bloków jądrowych. W okresie przejściowym stabilność dostaw mają zapewnić źródła węglowe.

Liczba instalacji należących do prosumentów (konsumentów i jednocześnie producentów energii), jak poinformował wiceminister Skobel wzrosła z 16 tysięcy w 2016 do 54 tysięcy w roku 2018 roku.

Wiceminister był gościem konferencji Forum Energetyki Gazety Polskiej. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: energetyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski miks energetyczny, czyli węgiel i alternatywne źródła

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 07:50
Do tematu polskiego miksu energetycznego nawiązał premier Mateusz Morawiecki w czasie sobotniego spotkania z mieszkańcami Będzina. Jak mówił - rząd nie planuje szybkiego odejścia od węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o cenach prądu. Rozmowy z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 15:50
W środę odbędzie się kolejna tura rozmów przedstawiciel Ministerstwa Energii i Komisji Europejskiej w sprawie ustawy o cenach prądu. Według ME, spotkanie ma charakter roboczy i jest częścią stałych kontaktów, jakie utrzymują ministerstwo i Komisja.
rozwiń zwiń