X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Za trzy lata każde nowe auto w UE z obowiązkowymi systemami zwiększającymi bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 19:15
Za 3 lata nowe samochody w Unii Europejskiej będą musiały obowiązkowo posiadać  systemy zwiększające bezpieczeństwo na drogach i ratujące życie.
Audio
  • Za trzy lata nowe samochody będą obowiązkowo miały systemy zwiększające bezpieczeństwo na drogach i ratujące życie. Parlament Europejski zatwierdził przepisy zobowiązujące producentów do wyposażania w nowe technologie wszystkich modeli aut osobowych, furgonetek, ciężarówek i autobusów, niezależnie od ich wersji./IAR/.
Za 3 lata nowe samochody w Unii Europejskiej będą musiały obowiązkowo posiadać  systemy zwiększające bezpieczeństwo na drogach i ratujące życie.
Za 3 lata nowe samochody w Unii Europejskiej będą musiały obowiązkowo posiadać systemy zwiększające bezpieczeństwo na drogach i ratujące życie. Foto: pixabay

Parlament Europejski zatwierdził przepisy zobowiązujące producentów do wyposażania w nowe technologie wszystkich modeli aut osobowych, furgonetek, ciężarówek i autobusów, niezależnie od ich wersji.

Ma to przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych i osób rannych w wypadkach drogowych.

Z danych opublikowanych przez Komisję Europejską wynika, że w ubiegłym roku na drogach w Unii zginęło prawie 25 tysięcy osób, 135 tysięcy odniosło obrażenia.

Jeden z systemów obejmie inteligentne rozpoznawanie prędkości

Jednym z obowiązkowych zabezpieczeń jest system inteligentnego dostosowania prędkości, który zgodnie z szacunkami, może zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych na unijnych drogach o jedną piątą.

System poinformuje kierowcę, na podstawie map i znaków drogowych, w momencie przekroczenia prędkości. System nie będzie mógł jednak sam ograniczać tej prędkości, może być również wyłączony przez kierowcę.

Obowiązek wyposażenia auta: w czujnik senności, system awaryjnego hamowania, wykrywania innych uczestników ruchu

Poza tym, do obowiązkowego wyposażenia będzie należeć między innymi ostrzeżenie o senności, czujnik rozproszenia uwagi kierowcy, zaawansowany system hamowania awaryjnego, automatyczne utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu, czy wykrywanie innych uczestników ruchu.


Bruksela przekonuje, że przy masowej produkcji, te systemy nie spowodują znacznego podwyższenia cen. Szacuje się, że auta będą droższe o 70-100 euro.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na drogach w UE będzie bezpieczniej. W autach pojawią się systemy ratujące życie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:20
Ma być bezpieczniej na drogach w Unii Europejskiej. Negocjatorzy z krajów członkowskich i Europarlamentu zgodzili się na wprowadzenie technologii ratujących życie w samochodach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE za ograniczeniem do 2030 r. emisji CO2 z aut osobowych i dostawczych

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 21:48
Parlament Europejski odpowiedział się w środę za ograniczeniem emisji CO2 z samochodów osobowych i dostawczych do 2030 roku.
rozwiń zwiń