X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 20:00
To instytucje finansowe o charakterze spółdzielczym. Świadczą usługi depozytowe, kredytowo-pożyczkowe i rozliczeniowe, ale tylko dla swoich członków i to je odróżnia od banków.
Audio
  • Czym są SKOK-i, o ich roli, ograniczeniach oraz działalności, mówi Maciej Krzysztoszek z Komisji Nadzoru Finansowego./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Maciej Krzysztoszek, Komisja Nadzoru Finansowego.
Maciej Krzysztoszek, Komisja Nadzoru Finansowego.Foto: Polskie Radio

SKOK-i gromadzą swoich członków w obrębie wspólnej więzi o charakterze zawodowym, terytorialnym lub organizacyjnym: mogą to być np. pracownicy zatrudnieni w tym samym zakładzie pracy i osoby należące do tej samej organizacji społecznej lub zawodowej.

Od jesieni 2012 roku wszystkie Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe objęte zostały nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Od 2013  r. także środki pieniężne zgromadzone w kasach są objęte ustawowym systemem gwarantowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.  Oznacza to gwarancję bezpieczeństwa lokat do 100 tys. euro w razie upadku Kasy.

Justyna Golonko


''


Zobacz więcej na temat: finanse KNF
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą nowe rygory dla firm pożyczkowych: rejestr, limity kosztów kredytu i odsetek

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 07:12
Ministerstwo Finansów chce uregulować rynek pożyczek pozabankowych. Ma w tym pomóc stworzenie specjalnego rejestru firm pożyczkowych, wprowadzenie limitu maksymalnego kosztu kredytu i ograniczenie wysokości odsetek za opóźnienie w spłacie. Nie budzi to entuzjazmu ani firm pożyczających pieniądze, ani niektórych instytucji państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co KNF szykuje na polisolokaty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 18:22
Komisja Nadzoru Finansowego łagodzi swoje stanowisko wobec polisolokat. Jak wyjaśnił portalowi gospodarka.polskieradio.pl dyrektor Departamentu Licencji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych KNF Paweł Sawicki, zalecenia rekomendacji U, którą przygotowuje regulator, obejmą szeroko rozumianą współpracę zakładów ubezpieczeniowych z bankami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikropożyczki: będzie specjalny rejestr oraz nadzór KNF albo urzędników

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 14:14
Chwilówki, czyli szybkie pożyczki udzielane poza systemem bankowym znowu kością niezgody. Trwa gorąca dyskusja kto ma nadzorować instytucje, które pożyczają pieniądze – KNF czy urzędnicy ministerstwa finansów. Wielkie emocje budzi też pomysł ustawowego ograniczenia kosztu kredytu.
rozwiń zwiń