X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Postęp technologiczny w ARiMR doceniony przez ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 08:50
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa doskonali swój system informatyczny.  - Wdrażamy  z sukcesem projekty transformacji cyfrowej, między innymi aplikację e-wniosek plus czy portal IRZ plus - wyjaśnia Sebastian Jaworski, dyrektor departamentu informatyki w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
Audio
  • Informatyzacja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Dariusza Kwiatkowskiego/Naczelna Redakcja Gospodarcza
Najwięcej w Europie tak zwanych freelancerów jest w Wielkiej Brytanii, a następnie w Polsce - wynika z badań.
Najwięcej w Europie tak zwanych freelancerów jest w Wielkiej Brytanii, a następnie w Polsce - wynika z badań.Foto: Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa doskonali swój system informatyczny.  - Wdrażamy  z sukcesem projekty transformacji cyfrowej, między innymi aplikację e-wniosek plus czy portal IRZ plus - wyjaśnia Sebastian Jaworski, dyrektor departamentu informatyki w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

W tym roku rolnicy po raz pierwszy byli zobowiązani do złożenia wniosków o płatności bezpośrednie drogą elektroniczną. - Prawie 900 tysięcy rolników złożyło wnioski z wykorzystaniem aplikacji e-wniosek. Pozostali rolnicy w liczbie ponad 400 tysięcy, złożyli oświadczenia, które pracownicy agencji właśnie przez te aplikację wprowadzili do systemu informatycznego" - przypomina Jolanta Dobiesz, dyrektor departamentu płatności bezpośrednich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Osiągnięcia ARiMR zostały zauważone przez branżę informatyczną

Agencja znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu Digital Excellence a World 2018, organizowanego przez CIONET Polska. Istotą  tej organizacji jest stwarzanie możliwości wymiany doświadczeń między przedstawicielami kadry zarządzającej w zakresie transformacji technologicznej i biznesowej.

W  konkursie nagradzane są projekty dotyczące transformacji cyfrowej wdrażane w firmach i instytucjach. Jury, w składzie którego znaleźli się dyrektorzy zarządzający IT, strona operacyjną i biznesem najbardziej rozpoznawalnych, innowacyjnych firm, wyłoniło wśród zgłoszonych kandydatur 10 zespołów, które dzięki narzędziom cyfrowym, analityce, wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, znacząco zwiększyły zyski, obniżyły koszty, usprawniły procesy i wprowadziły cyfrowe innowacje w swoich firmach instytucjach. Jednym z tegorocznych liderów tej przemiany cyfrowej została właśnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa.

- Warto podkreślić , ze w gronie finalistów byliśmy jedynym podmiotem z sektora publicznego, a jury doceniło Agencję za cyfryzację składania wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz za przełamanie wieloletniego schematu działania agencji rządowych, które rozwiązywanie większości  swoich problemów z IT przekazywało  na zewnątrz i zlecało swoje projekty firmom zewnętrznym nie inwestując we własne zasoby i we własne kadry. I to chcielibyśmy, i mam nadzieję, że to nam się udaje przełamywać.

Zdaniem Jolanty Dobiesz składanie wniosków przez Internet ma istotny wpływ na sprawność i szybkość obsługiwania rolników. Bardzo dobrze widać to na przykładzie płatności ONW (dotyczy obszarów o trudnych warunkach gospodarowania). O płatności te ubiega się co roku  około 750 tysięcy rolników. W tym roku dzięki temu, że wnioski już były złożone przez Internet, obecnie około 50% rolników ma wydane decyzje w sprawie przyznania płatności. W tym samym czasie, w roku ubiegłym było to 23%. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest dziś atrakcyjnym pracodawcą. Ma prężne zespoły programistów i Wydział Tworzenia Oprogramowania w Lublinie. W tym roku ARiMR otrzymała również wyróżnienie na konferencji Open Source Day 2018. Jest to jedna z najważniejszych konferencji w Europie poświęconych wolnemu i otwartemu oprogramowaniu. W tym przypadku Agencja została doceniona za najbardziej innowacyjne wykorzystywanie narzędzi open source movement  (z angielskiego ruch otwartych źródeł) w sektorze publicznym. W tym roku rolnicy (poza właścicielami małych gospodarstw) byli po raz pierwszy zobowiązani do złożenia wniosków o dopłaty w formie elektronicznej. Na przekór obawom niektórych ekspertów przedsięwzięcie zakończyło się pomyślnie. Przyczyniła się do tego szeroko zakrojona kampania informacyjna, olbrzymie wsparcie ze strony ośrodków doradztwa rolniczego oraz postęp technologiczny jaki dokonał się w zakresie informatyki w ARiMR.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, kw

Zobacz więcej na temat: ARiMR informatyzacja rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błędy w numerach kont, dopłaty z perturbacjami

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 10:20
Rolnicy wciąż błędnie podają numery kont bankowych do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich. W ciągu 10 dni wypłat zaliczek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała zwroty zaliczek przekazanych na konta 2 tys. rolników - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej czasu na złożenie wniosku o pomoc suszową

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 12:56
Do 16 listopada rolnicy poszkodowani w następstwie suszy będą mogli składać wnioski o uzyskanie pomocy. Pierwotny termin ubiegania się o wsparcie został wydłużony o ponad dwa  tygodnie na wniosek ministra rolnictwa. Rolnicy, którzy wcześniej złożyli wnioski już otrzymują wypłaty.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Informatyzacja w ARiMR idzie pełną parą. System jest ciągle doskonalony

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 13:12
Trudno wyobrazić sobie wiek XXI bez komputerów i Internetu. Nie do pomyślenia jest także funkcjonowanie największej unijnej, rolniczej agencji płatniczej bez sprawnego systemu informatycznego. Taki system, ciągle zresztą doskonalony, wprowadziła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla rolników poszkodowanych w 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:34
W następstwie nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w bieżącym roku została uruchomiona pomoc finansowa, skierowana do producentów rolnych, którzy ponieśli straty w 2017 roku, w wyniku huraganu, deszczu nawalnego i gradu.
rozwiń zwiń