X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gospodarka senioralna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 08:26
Gospodarka senioralna, nazywana też srebrną gospodarką, to system produktów i usług wytwarzanych po to, by zaspokoić potrzeby osób starszych. Obejmuje różne sektory, choć dominujące są te związane z sektorem usług medycznych i pielęgnacyjnych.
Audio
  • Czym jest gospodarka senioralna i dlaczego nie składają się na nią nie tylko usługi medyczne i pielęgnacyjne, tłumaczy Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.//Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej
Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki SenioralnejFoto: Polskie Radio

-   Ważnym elementem rynku usług i towarów dla osób starszych jest ich jakość, w tym rozumienie oferty przez seniora oraz jej dostępność – podkreśla Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. Jak dodaje,  Instytut przygotowuje założenia do kryteriów norm jakościowych, które będą w pewien sposób regulowały ten rynek.

Senior to też klient – banku, apteki, prywatnych usług medycznych, sklepu meblowego czy biura podróży. Jest to rosnąca grupa konsumentów i to, jeszcze pomału, zaczynają dostrzegać przedsiębiorcy. ​

Karolina Mózgowiec

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA senior zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senior bez pracy obciąża gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 18:32
Szybko starzejące się społeczeństwo to zły prognostyk dla gospodarki, bo oznacza negatywne też skutki ekonomiczne - podkreśla w Polskim Radiu 24 Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starzejące się społeczeństwo zmieni polską gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 23:29
Nadchodzi "srebrne tsunami". Starzenie się polskiego społeczeństwa jest faktem, który musi być brany pod uwagę przez rządzących. Jakie są możliwe rozwiązania tego problemu - o tym Elżbieta Mamos w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce brakuje geriatrów. Specjaliści chowają dyplomy do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 12:49
Osoby w podeszłym wieku nie mają właściwej opieki medycznej. W połowie ubiegłego roku było zaledwie 321 lekarzy geriatrów a specjalistycznych poradni i oddziałów szpitalnych jest jak na lekarstwo. Tak wynika z najnowszego raportu NIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza program Senior-WIGOR: powstanie 100 dziennych domów pobytu dla starszych osób

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 16:18
Ewa Kopacz poinformowała o zainaugurowaniu programu Senior-WIGOR. Zakłada on utworzenie we współpracy z samorządami tylko w tym roku 100 dziennych domów seniora.
rozwiń zwiń