X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Unia Rynków Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 18:45
Unia Rynków Kapitałowych to inicjatywa Komisji Europejskiej. Ma zmierzać do stworzenia jednolitego rynku kapitałowego na terenie Unii Europejskiej. Nie oznacza to utworzenia jednej wspólnej giełdy, ale likwidację barier dotychczas istniejących i tworzenie udogodnień w przepływie kapitału.
Audio
  • Co to jest unia rynków kapitałowych,czemu ma służyć i jakie ma być jej znaczenie w gospodarce Unii Europejskiej, wyjaśnia Roman Przasnyski, analityk rynków kapitałowych./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Roman Przasnyski, analityk rynków kapitałowych
Roman Przasnyski, analityk rynków kapitałowychFoto: Polskie Radio

W lutym Komisja Europejska opublikowała tzw. "zieloną księgę", w której zostały zidentyfikowane i spisane problemy, którymi należałoby się zająć. Główne cele to ułatwienie przepływu kapitału, zdynamizowanie gospodarki europejskiej, a także zwiększenie udziału rynku kapitałowego w finansowaniu przedsiębiorstw – wylicza analityk rynków kapitałowych Roman Przasnyski.

– Z kolei inwestorom unia rynków kapitałowych ma ułatwić dostęp do rynków w innych krajach. O barierach świadczy przykład z naszego rynku. Ustawa o obligacjach, która do czerwca obowiązuje w starym brzmieniu, nie przewidywała możliwości emisji obligacji na naszym terenie przez firmy zagraniczne. Nowa ustawa, która wchodzi w życie od lipca, będzie już to umożliwiać. Tych barier, które należy zlikwidować jest więcej. ​

Karolina Mózgowiec

Zobacz więcej na temat: finanse Komisja Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Europejska przygląda się greckim reformom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 12:03
Lista planowanych greckich reformy gospodarczych znalazła się w Komisji Europejskiej. Rząd Grecji przekazał je w nocy z poniedziałku na wtorek. To warunek kontynuowania wsparcia finansowego dla Aten.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska od dzisiaj będzie bez nadzoru Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 08:08
Unijni ministrowie finansów zatwierdzą w Luksemburgu zniesienie procedury nadmiernego deficytu przeciwko Polsce. To o rok wcześniej niż planowano.
rozwiń zwiń